Dodatkowy nabór na Mediację Sztuki

Opublikowano 12 sie 2014
Mediacja Sztuki

Zapraszamy na unikalny kierunek łączący wiedzę teoretyczną z zapleczem praktycznym. Mediacja uczy podstaw komunikacji o sztuce, dialogu i refleksji krytycznej wobec sztuki najnowszej. Daje podstawy wiedzy o kuratorstwie.

Terminy datkowego naboru:

Mediacja Sztuki - studia pierwszego stopnia - egzamin w dn. 15.09.2014r. - 16.09.2014r.
Mediacja Sztuki - studia drugiego stopnia - egzamin w dn. 16.09.2014r.

Więcej informacji w zakładkach:
Rekrutacje/Egzaminy/Konsultacje dla kandydatów: dokumenty do pobrania oraz
Wydział Malarstwa i Rzeźby: Katedra Mediacji sztuki

Zasady rekrutacji na studia I stopnia:

I etap:

Przegląd prac plastycznych - kandydat zgłasza się w wyznaczonym przez uczelnię terminie z własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi z zakresu rysunku i malarstwa. Prace muszą być podpisane.

Kandydat decyduje o ilości, technikach i formacie prac plastycznych. Określa się jako minimum:
- 10 prac z rysunku, - 10 prac z malarstwa.

Kandydaci omawiają wykonane przez siebie prace w ramach przeglądu prac.

II etap:

Praktyczny sprawdzian uzdolnień plastycznych.

Kandydaci zdają egzamin praktyczny z następujących przedmiotów:

1. Rysunek
2. Malarstwo/Rzeźba

III etap:

Zadanie specjalistyczne: ma na celu sprawdzenie umiejętności kreatywnego przełożenia abstrakcyjnego tematu w sugestywną i lapidarną formę plastyczną. Zadanie jest także sposobem na wykazanie przez kandydata zrozumienia zasad kompozycji, sprawdzeniem warsztatu realizacyjnego oraz powiązanie z zakładaną konwencją formy przekazu

Zasady rekrutacji na studia II stopnia:

Uprawnione do podjęcia studiów drugiego stopnia są osoby, które mają tytuł magistra lub licencjata tego samego kierunku lub kierunku innego.

Postępowanie rekrutacyjne:

1 dzień egzaminu - przegląd prac - 10 prac rysunkowych; 10 prac malarskich; szkice oraz portfolio prac z innych dziedzin np. rzeźba, film, fotografia, projekty twórcze (zainteresowania kandydata)

2 dzień egzaminu - krótki egzamin praktyczny; - rozmowa z kandydatem, w której określa wybrany kierunek.

Info: Agnieszka Kłos