DO3

Opublikowano 23 kwi 2024
im
DO3

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy dydaktyków i studentów trzech pracowni projektowych Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, prezentowanej w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Spójny program kształcenia prowadzony w ramach zajęć z Modelowania Kreatywnego Przestrzeni oraz Podstaw Projektowania Wystawienniczego pod kierunkiem dr hab. Jacka Kuliga, prof. ASP a także pracowni dyplomującej Projektowania Architektury Wnętrz i Przestrzeni Wirtualnych prowadzonej przez prof. dr hab. Dariusza Grzybowicza i dr Karolinę Cykowską-Halczuk pozwala studentom I i II stopnia na realizację projektów o charakterze eksperymentalnym, wykraczających poza ramy tradycyjnego projektowania oraz kontynuację tych założeń na przestrzeni lat studiów.

Motywem przewodnim tegorocznej ekspozycji jest hasło "gra". Wieloznaczność pojęcia, zarówno w kontekście trójwymiarowej formy, jak i transformacji w czasie i przestrzeni, stała się punktem wyjścia do poszukiwań projektowych w dziedzinie architektury wnętrz, przestrzeni wirtualnych, modelowania kreatywnego oraz projektowania wystawienniczego. Podczas wystawy można zobaczyć pełen przekrój prac poruszających zagadnienie interpretacji i redefinicji pojęcia przestrzeni, począwszy od minimalistycznych koncepcji, a skończywszy na futurystycznych wizjach przyszłości.

Celem niniejszej wystawy jest nie tylko podsumowanie prac studentów kształcących się na kierunkach związanych z projektowaniem przestrzeni, lecz także inspirujący przegląd innowacyjnych pomysłów i kreatywnych rozwiązań, które mają potencjał zmieniać sposób, w jaki postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość. Wystawa prezentuje nie tylko gotowe projekty, lecz także proces twórczy, który doprowadził do ich powstania.

Ekspozycję można oglądać do końca maja 2024

Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej

Uczestnicy wystawy: Marta Augustyniak, Karolina Bąk, Martyna Borowiecka, Karolina Ceremuga, Natalia Cieśla, dr Karolina Cykowska-Halczyk, Karolina Czajka, Michał Dyniakowski, Julia Franas, Agnieszka Gaca, Julia Garbowicz, Dominika Głąb, Marta Gocał, Aleksandra Gołdyn, Martyna Górska, Agata Grasza, Julia Grocholska, prof. dr hab. Dariusz Grzybowicz, Paulina Haraś, Agnieszka Kędzior, Julia Klein, Julia Kłosowska, Natalia Krzywiec, dr hab. Jacek Kulig, prof. ASP, Aleksandra Miodowska, Izabela Pabjan, Alicja Pieczykolan, Karolina Piotrowicz, Veronika Przybyłek, Aleksy Remiszewski, Barbara Różańska, Nicole Słowik, Julia Sołtysiak, Alicja Strączek, Milena Ślosarczyk, Victoria Trzciński, Arkadiusz Ujma, Klaudia Utracik, Wiktoria Wieczorek, Aleksandra Wiśniewska, Joanna Wojtaszek, Katarzyna Wojtuń, Julia Wywiał, Roksana Zabielska.

Kuratorzy wystawy: dr hab.Jacek Kulig, prof. ASP; dr Karolina Cykowska-Halczuk, ad.; prof. dr hab. Dariusz Grzybowicz.