Design Łączy

Opublikowano 20 Maj 2012

Aktualności

Mamy za sobą czwartą i ostatnią już wizytę Zespołów Zadaniowych w Hucie Szkła Kryształowego "Julia" w ramach projektu „Design Łączy - Nowy Wymiar Komercjalizacji Wiedzy".
Celem spotkania był nadzór autorski w procesie prototypowania. Szczególną uwagę poświęciliśmy etapowi ręcznego zdobienia szkła nadzorując prace szlifierskie. Studenci pracowali nad ostatecznym efektem w materiale wspólnie z Mistrzami działu zdobienia, na podstawie wcześniej przygotowanych rysunków wykonawczych oraz wizualizacji. Radzili sobie znakomicie (patrz: zdjęcia)

Przez ostatni tydzień Zespoły pracowały równie intensywnie nad opisami merytorycznymi do swoich koncepcji i projektami plansz.
Zapięcie ostatniego guzika właśnie nastąpiło! Proces został zakończony pomyślnie. Studenci jednak nie odetchnęli jeszcze z ulgą..
Koncepcje zostają teraz przesłane do organizatora projektu - Parku Technologicznego w Kielcach, gdzie nastąpi ocena ich kilkumiesięcznej współpracy z firmą i zostanie ona skonfrontowana z działaniami pozostałych Zespołów z uczelni w Krakowie i Kielcach.

Trzymajcie więc kciuki!
Już niebawem podzielimy się efektami.

zespół 1: Teresa Cukier, Justyna Turek, Kamila Widz
zespół 2: Anna Zagórska, Paweł Studzienny, Justyna Żak