DESIGN ŁĄCZY

Opublikowano 21 mar 2012
DL

... tym razem w Hucie Julia w Piechowicach

Kolejny etap projektu "Design łączy. Nowy wymiar komercjalizacji wiedzy" już za nami! Studenci Szkła w ramach dwóch Designerskich Zespołów Zadaniowych odbyli spotkanie z panią Agnieszką Blachetą - menadżerką Huty Julia w Piechowicach. Wizyta w Hucie Julia, dała studentom dobrą bazę wiedzy. Podpatrzyli produkcję dolnośląskiego szkła kryształowego, poznali możliwości technologiczne huty. Nawiązali też bezpośredni kontakt z pracownikami huty, którzy dzielili się swoim doświadczeniem. Przez moment studenci mogli nawet włączyć się w proces dmuchania szkła kryształowego. Ważnym punktem było także zapoznanie się z wzorcownią. Na miejscu toczyła się rozmowa o dokonaniach, pozycji i potrzebach firmy, o planach rozwoju. Zostały określone oczekiwania Huty w formie kilku zadań. Kolejny etap, z którym studenci będą musieli się zmierzyć, to opracowanie projektów koncepcyjnych na zadane przez firmę tematy. zespół 1: Teresa Cukier, Justyna Turek, Kamila Widz zespół 2: Anna Zagórska, Paweł Studzienny, Justyna Żak Życzymy powodzenia w dalszej pracy i trzymamy kciuki! as. Karina Marusińska i as. Agnieszka Bar Foto: Paweł Studzienny j.o.