„DAJ SIĘ WKRĘCIĆ”

Opublikowano 10 mar 2014

- wystawa prac studentów Pracowni Koła Garncarskiego w Zduńskiej Woli

Prezentacja prac studentów Pracowni Koła Garncarskiego prezentowana jest w Galerii „Na Rogu" Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.

Wystawa zorganizowana została na zaproszenie Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, w ramach promocji absolwentów szkoły i Naszej uczelni. Na wystawie zaprezentowane zostały realizacje studentów kształcących się w Pracowni Koła Garncarskiego, w tym dwóch absolwentek Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli: Aleksandry Dębiec i Marleny Gałki.

„Daj się wkręcić" to wystawa przygotowana przez studentów pracowni. Pod kuratorską opieką studentki studiów doktoranckich Weroniki Lucińskiej, ekspozycję aranżowały: Patrycja Śliwińska, Aleksandra Dębiec i Marlena Gałka.

Na wystawie zobaczyć można unikatowe realizacje rzeźbiarskie, oryginalne przykłady ceramiki użytkowej, czy wariacje na temat formy i funkcji naczynia. W obiektach niejednokrotnie wykorzystane zostały różnorodne metody kształtowania, w tym deformacja, pozwalająca stworzyć iluzję zatrzymanego ruchu materii ceramicznej, odrealnić pozornie trwałe tworzywo, lub nawiązać do kształtów ciała ludzkiego.

„Daj się wkręcić" to opowieść o tym, jak trzynastu autorów, studentów pracowni zahipnotyzowanych magią koła garncarskiego udowadnia, że za pośrednictwem tej techniki da się przekazać wiele wartości.

Na wernisażu mieliśmy okazję gościć Prezydenta Miasta Zduńska Wola pana Piotra Niedźwieckiego.

Weronika Lucińska – kurator wystawy

Bożena Sacharczuk- adiunkt w Pracowni Koła Garncarskiego

Autorzy prac prezentowanych na wystawie:

Karolina Bednorz

Dorota Biedrzycka

Aleksandra Dębiec

Anna Farny

Marlena Gałka

Magdalena Karbasz

Weronika Lucińska

Patrycja Śliwińska

Liliana Sztybel

Dawid Żynda

Wystawa trwa od 5.03.2014 roku do 19.03.2013 roku.

informacja: ad. Bożena Sacharczuk (zam. Joanna Opalska-Brzecka)