Coraz ciaśniej w naszej klatce - fotorelacja z wernisażu

Opublikowano 25 kwi 2016

18 kwietnia w krakowskiich Galeriach MCSG odbył się wernisaż Dydaktyków z Katedry Projektowania Graficznego i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Dziękujemy serdecznie za tłumne przybycie.

Klatka nie kojarzy się dobrze. To miejsce, gdzie swoją karę odbywają wyjęci spod prawa. Klatka to także arena krwawego mordobicia, którą tylko jeden z zawodników opuszcza na własnych nogach, albo lokum dla cyrkowej małpy... Klatka przeważnie ciasna, chłodna i zardzewiała nie zachęca do odwiedzin. Jednak to odizolowane i mogłoby się wydawać niekomfortowe miejsce bywa również ucieczką od niesprzyjających warunków zewnętrznych. W tym kontekście klatka z miejsca przymusowej odsiadki przeistacza się w azyl, bezpieczne lokum, z którego bez konsekwencji można obserwować i komentować rzeczywistość według własnych zasad.

W naszej klatce to wystawa przedstawiająca wybrane realizacje dydaktyków Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zakres wystawionych prac jest szeroki - od projektowania graficznego poprzez komiks aż po nowe media. Każdy z artystów inny - od projektantów po twórców medialnych. Łączy ich jedno wspólne miejsce - klatka. Jej lokatorów przybywa. Czy zaczną się gryźć ? a może pozostaną ze sobą w zgodzie ?

Lista Artystów biorących udział w wystawie:

Katedra Projektowania Graficznego

Tomasz Broda, Krzysztof Grudziński Maciej Majchrzak, Michał Matoszko, Andrzej Moczydłowski ,Łukasz Paluch, Tomasz Pietrek, Marek Rybicki, Artur Skowroński, Anna Trojanowska, Magdalena Wosik- Bąk

Katedra Sztuki Mediów:

Andrzej P. Bator, Czesław Chwiszczuk, Wiesław Gołuch, Marek Grzyb, Michał Jakubowicz, Agnieszka Jarząb, Jakub Jernajczyk, Ryszard Jędroś, Piotr Komorowski, Ewa Martyniszyn, Barnaba Mikułowski, Ireneusz Olszewski, Paweł Puzio, Agata Szuba ,Rafał Warzecha

Koordynatorzy wystawy: Barnaba Mikułowski i Marek Rybicki

Tekst: Marek Rybicki