Co robi rzeźbiarz na złomowisku?

Opublikowano 17 Maj 2013
Plener Rzeźbiarski - Pleszew 2013

Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza w Pleszewie - III edycja zakończona.

Od 6 do 11 maja w wielkopolskim Pleszewie odbywała się III edycja Rzeźbiarskiego Pleneru im. Mariana Bogusza.Plener zainicjowali Mariusz Pluciński - szef pleszewskiej firmy Delta - przedsiębiorstwa skupu i przerobu surowców wtórnych i Magda Grzybowska - adiunkt w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP we Wrocławiu.Plener odbywa się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu firmy Delta i Miasta Pleszew oraz pleszewskiego Domu Kultury i Katedry Rzeźby ASP.W ramach pleneru przez kilka dni na terenie złomowiska grupa studentów pod okiem asystenta Piotra Makały z Katedry Technik Rzeźbiarskich ASP tworzyła ze stali złomowej obiekty rzeźbiarskie. W sobotę 11 maja na zakończenie pleneru – rzeźby zostały przewiezione na pleszewski Rynek, gdzie będą prezentowane przez miesiąc. Następnie zasilą one powstającą w Pleszewie kolekcję rzeźb – efektu dotychczasowych plenerów. Część z tych prac zainstalowana jest w pleszewskim parku. W tym roku w plenerze udział wzięli studenci rzeźby: Marianna Lisiecka Karolina Buczkiewicz Marek Ruszkiewicz Kamil Przyborowski Maciej Tabor oraz prowadzący plener – as. Piotr Makała.

Zapraszam na fotorelację (fot. Marianna Lisiecka) - również na https://www.facebook.com/RzezbaASP