CO-RESPONSIBILITY terenowa akcja performatywna (fotorelacja)

Opublikowano 26 Maj 2021

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, inicjatywy polskich i tureckich studentów naszej uczelni.

Performatywna akcja terenowa CO-RESPONSIBILITY, miała miejsce w piątek 21 maja na bulwarze Dunikowskiego, przed budynkiem ASP.

CO-RESPONSIBILITY to świadome splecenie się w jedność - jedność ze sobą nawzajem, z miejscem w którym żyjemy, z konsekwencjami naszego myślenia i z działaniami, które podejmujemy razem. To manifest przypominający, że wszyscy - jako jednostki - jesteśmy od siebie wzajemnie zależni, a każda podjęta decyzja wpływa na los reszty. Chcemy pokazać, że poczucie współodpowiedzialności za siebie nawzajem i świat wokół jest czymś istotnym.

CO-RESPONSIBILITY to inicjatywa polskich i tureckich studentów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, realizowana w ramach Pracowni Kreacji Przestrzeni Multimedialnej Katedry Grafiki i Sztuki Mediów pod opieką dr Roberta Sochackiego i Wojtka Radtke (ASP Gdańsk). Projekt powstał na bazie wielu rozważań i artystycznych poszukiwań zainspirowanych bliskością rzeki - Odry, nad której rozlewiskiem położony jest Wrocław, oraz z potrzeby i tęsknoty za poczuciem bycia razem - nie tylko na polu działalności artystycznej, ale również odnosząc się do społecznego współżycia i środowiska.

Więcej informacji o projekcie.

zamiesćiła AZG

zdjęcia: M. Pietrzak