Co Nas czeka w latach 2010 -2030 ?

Opublikowano 05 mar 2010

W dniach 5 – 6 marca w naszej uczelni odbędzie się wspólne posiedzenie Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych i Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W spotkaniu wezmą udział m.in. Prof. Katarzyna Chałasińska –Macukow – Przewodnicząca KRASP Prof. Grzegorz Chojnacki – Przewodniczący KRUA P. Bogdan Zdrojewski – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego P. Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu MKiDN Prof. Zbigniew Marciniak - Podsekretarz Stanu MNiSW Prof. Wiktor Jędrzejec – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MKiDN Prof. Marcin Berdyszak - Przewodniczący zespołu ds. opracowania strategii szkolnictwa artystycznego Podczas spotkania zaprezentowana zostanie „Misja polskiego szkolnictwa artystycznego 2010 – 2030”. Jest to dzieło akademickiego środowiska artystycznego. Została ona opracowana przez Zespół w następującym składzie: - Prof. Marcin Berdyszak - przewodniczący - prof. Ewa Kutryś - prof. Grzegorz Kurzyński - prof. Stanisław Krawczyński - prof. Stefan Czyżewski Po raz pierwszy powstał jednorodny i spójny dokument przedstawiający możliwości ale także ewentualne zagrożenia wyższego szkolnictwa artystycznego. Dokument ten można uznać za niewątpliwy owoc Kongresu Kultury Polskiej, który przyczynił się do zintegrowania środowiska i dał impuls do powstania opracowania prezentującego misję szkolnictwa artystycznego w kontekście rozwoju polskiej kultury narodowej, polskiego szkolnictwa wyższego oraz szerzej w kontekście rozwoju całego kraju. Violetta Laszczka -MKiDN (Departament Szkolnictwa Artystycznego)