Co decyduje o tym, że rzeźba jest gotowa do pokazania publiczności? Kiedy jest skończona ?....

Opublikowano 04 kwi 2011

Wernisaż wystawy " Nieskończone " Michała Staszczaka 6 kwietnia o godzinie 16.00 w muzeum naszej uczelni przy ul. Traugutta 19/21

Czy kiedy jest czysta, wypolerowana i zatarte są ślady użytych narzędzi?

Czy kiedy autor podejmuje decyzję o jej „skończoności"?

Na wystawie NIESKOŃCZONE zaprezentuję najnowsze prace in progress, w postaci surowej, w jakiej zwykle się ich nie pokazuje. Często ten etap przejściowy okazuje się odkryciem, daje możliwość zupełnie innego spojrzenia na pracę i na jej potencjał. Jest momentem decyzji: czy wykorzystać zaistniały przypadek, czy dążyć do zamknięcia pracy zgodnie z pierwotnym projektem. (Michał Staszczak)

Michał Staszczak (ur. 1979) absolwent rzeźby Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (studiował w latach 1999-2005, dyplom w 2005 roku pod kierunkiem prof. Leona Podsiadłego). Pracownik dydaktyczny tej samej uczelni w pracowni małej formy rzeźbiarskiej i pracowni odlewniczej prof. Jacka Dworskiego. Najczęściej wykonuje rzeźby z metali – brązu, żeliwa, aluminium. Pracuje metodą asamblażu. Członek Stowarzyszenia Grawiton i ZPAP. Za rok 2010 otrzymał nominację do Nagrody ZPAP. Autor statuetki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego m.in. podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i Festiwalu Wysokich Temperatur, którego jest współorganizatorem. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

www.michalstaszczak.pl

michal.staszczak@wp.pl