"City of tomorrow… From today on"

Opublikowano 23 kwi 2014

Fotorelacja z warsztatów projektowych Wydziału Architektury Wnętrz i partnerskiej uczelni artystycznej w Gandawie Hogeschool Ghent.

W dniach 31 marca - 4 kwietnia w Hogeschool Ghent odbyły się warsztaty projektowe, w których uczestniczyło 12 studentek Architektury Wnętrz wrocławskiej ASP i około 100 studentów Architektury Wnętrz i Architektury Krajobrazu z HoGent School of Arts.
Celem projektu "City of tomorrow… From today on", było skoncentrowanie się na utraconych miejskich przestrzeniach Gent - lost spaces. Zadaniem studentów było odnalezienie takich miejsc w mieście, które są obecnie niewykorzystane, zaniedbane, ponure, opuszczone, bez tożsamości. Następnie opracowanie nowych pomysłów na ich zagospodarowanie, odkrycie ich potencjału, nadanie nowej funkcji, lub przywrócenie utraconej.
Praca nad projektem miała charakter dwuetapowy- w pierwszej kolejności kilkuosobowe zespoły eksplorowały miasto i zbierały materiał zdjęciowy, przez dwa następne dni pracowały nad makietami i prezentacją pomysłów.
Warsztaty zakończyły się wernisażem, uroczystym wręczeniem dyplomów i wybraniem 2 najlepszych spośród 14 projektów.

Zapraszamy na krótką fotorelację.

info/foto: Aleksandra Gajzler i Agata Wojtyła
zam: Magdalena Kacprzak- Gagatek