BUDDY POSZUKIWANY!

Opublikowano 04 wrz 2015

W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego BWzZ poszukuje studentów chętnych do zaopiekowania się studentami zagranicznymi z Programu Erasmus+, którzy niebawem pojawią się w naszej uczelni.

W semestrze zimowym 2015/16 roku na wymianę przyjedzie 25 studentów z różnych zakątków świata: Hiszpania, Portugalia, Turcja, Włochy, Rumunia, Francja, Niemcy, Litwa, Czechy, Węgry, Ukraina, Japonia i każdy z nich z niecierpliwością czeka na swojego opiekuna! :-)

Na czym polega Program Buddy?

Przez jeden semestr Buddy opiekuje się (w miarę dyspozycyjności) jednym studentem zagranicznym w różny sposób (pomoc na uczelni, sytuacje losowe, pomoc w integracji ze środowiskiem uczelnianym oraz wrocławskim).

Jakie korzyści?

Oprócz świetnej zabawy, poszerzenia horyzontów i poprawy kompetencji językowych, student otrzyma na koniec semestru wyższą ocenę z lektoratu. Ocena wystawiana jest studentowi polskiemu na podstawie ankiety, którą na koniec wypełnia student zagraniczny. Dodatkowo, studenci, którzy wezmą udział w Programie Buddy otrzymają dodatkowe punkty w przypadku starania się o wyjazd na stypendium zagraniczne Erasmus+.

W październiku organizowana jest jednodniowa wycieczka integracyjna po Dolnym Śląsku dla studentów zagranicznych i ich opiekunów w pełni finansowana z funduszu Erasmus+.

Pełna lista studentów zagranicznych dostępna jest w Biurze Współpracy z Zagranicą.

Na zgłoszenia czekamy do dn. 18.09.2015r. pod adresem: international@asp.wroc.pl lub asikorajanska@asp.wroc.pl lub bezpośrednio u lektorów języków obcych lub w Biurze Współpracy z Zagranicą (pl. Polski 3/4, p. 102A).

Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, język obcy, nr telefonu, adres mailowy, wydział, kierunek i rok studiów.

Szukamy osób otwartych, odpowiedzialnym i dyspozycyjnych!

informacja: Anna Trzuskolas, zamieścił: Leszek Sołtys