BOOKmacherzy

Opublikowano 26 lis 2018

Od czwartku do niedzieli /29.11-2.12/ zapraszamy do Hali Stulecia na kolejną odsłonę wystawy BOOKmacherzy.

Pracownia Książki reprezentuje Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta podczas 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek!

Już po raz kolejny spotkamy się na Wrocławskich Targach Dobrych Książek w Hali Stulecia pod hasłem BOOKmacherzy.

Studenci i dydaktycy związani z Pracownią Książki zaprezentują swoje prace na złożonej z dwu części wystawie. Część prac klasycznie pokazanych na planszach będzie można znaleźć w kuluarach Hali (w tym samym miejscu co rok temu), natomiast specjalny akcent zaplanowaliśmy na stoisku nr 13 sąsiadującym z wydawnictwem Dwie Siostry i Fundacją na rzecz Kultury i Edukacji im.Tymoteusza Karpowicza.

To sąsiedztwo jest nie bez znaczenia. Zwłaszcza Fundacji – bo to ona zaprosiła studentów Pracowni Książki do współpracy przy opracowaniu tomiku wierszy Dominika Bielickiego pt. Pawilony. Autor będzie podpisywał swoją książkę, za którą otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia 2018 a towarzyszyć mu będą ilustracje do wierszy i pomysły na nowe rozwiązania edytorskie „Pawilonów". Zobaczymy projekty intrygujące formalnie choć czasem ascetyczne, zilustrowane kolażami, szkicowymi notatkami z miasta albo zamknięte w komiksowych ramach. Autorki nowych interpretacji „Pawilonów" to Magdalena Banaś, Anna Bzdyl, Martyna Byczyńska, Julia Kruszyńska, Justyna Ciszek, Olivia Ennis, Julia Iwańczuk, Natalia Kozłowska, Anna Ludwin, Magdalena Parfieniuk, Julia Sikorska, Daria Sobieska, Wiwiana Wirbuł i Bazhena Zvytsevitch.

Zapraszamy!

kuratorki: Joanna Skrzypiec-Żuchowska, Karolina Wiśniewska, Magdalena Wosik