„Biennalowa Kieszeń Vincenta”

Opublikowano 11 Maj 2017

16 Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego w Poznaniu

16 Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego „Biennalowa Kieszeń Vincenta" trwają w Poznaniu od 8 do 11 maja 2017 roku. Od czterech lat pod opieką profesora Eugeniusza Józefowskiego jeżdżą tam trzyosobowe ekipy studentów, które wygrywają konkursy na scenariusze tematycznych warsztatów. Tym razem dwójka studentów mediacji sztuki Anna Kucharek i Wojtek Skibicki oraz studentka malarstwa Marta Keler. Realizują tam codziennie warsztaty twórcze w dziećmi wielkopolskich szkół o nazwie „ Pudełkowcy". Hasłem tegorocznego spotkania jest „ Do śmiechu" a autorką scenariusza wygrał możliwość realizacji pomysłu jest Anna Kucharek. Razem ze studentami naszej uczelni pracują studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki w Charkowie, Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu w Ostrawie, Uniwersytetu Cyryla i Metodego w Wielkim Tarnowie w Bułgarii.

info: prof. Eugeniusz Józefowski

zamieścił: Tomasz Niedziółka