Bajka o kochaniu Doroty Hartwich i Tomasza Jakuba Sysło najlepszą dziecięcą ksiażką roku 2007!

Opublikowano 18 mar 2008

ROZMOWA Z DOROTĄ I TOMKIEM JUŻ W PONIEDZIAŁEK !!!! oczywiście na www.asp.wroc.pl

Główna Nagroda w VI edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (w kategorii od lat 5 do 12) przyznana została w tym roku wydawnictwu FORMAT, za Bajkę o kochaniu Doroty Hartwich i Tomasza Jakuba Sysło. Najwyższy laur odbieramy już po raz drugi – w ubiegłym roku kapituła konkursu za najlepszą książkę (w kategorii od lat 2 do 5) uznała wydaną przez nas Puszkę-Cacuszko Lecha Janerki i Tomasza Brody. Honorowy patronat nad konkursem objęła Jolanta Kwaśniewska (skład kapituły, więcej o konkursie na http://www.kopd.pl/). Wszystko o książce na stronie: www.wformat.com Pieknie o ksiazce napisali: Kilka prostych słow. Madrych, nienachalnych. Niestandardowa opowiesc o miłosci (ktora przeciez nigdy nie jest standardowa), okraszona niestandardowymi ilustracjami. (Michał Nogaś, Polskie Radio Pr. III) Szeptana narracja budzi prawdziwą przyjemność w obcowaniu. To prześliczna, łagodna, niebanalna choć bajkowa opowieść dla zakochanych od lat dwunastu do stu dwunastu. (Roman Kurkiewicz, TOK FM) Najbardziej powszechny, ale i najtrudniejszy temat – miłość – zyskuje tu świeżość i energię wiosennego dnia. Naturalność słów i obrazów trafi do serc czytelników najmłodszych, nastoletnich, tych już dorosłych i tych, których wrażliwość budzą najmocniej już tylko wspomnienia pierwszego zakochania. (Mirosław Ratajczak, Odra) Taką prostotę wyrazu bardzo trudno uzyskać. To się udało w tej pełnej uroku książeczce. (Justyna Sobolewska, Dziennik)