Autoportret kreacyjny oraz Długie czasy naświetlania

Opublikowano 18 lis 2022
and

Po długiej przerwie spowodowanej nieobecnością studentów w salach lekcyjnych, Galeria Lingua w Zakładzie Języków Obcych przedstawia wystawę prac studentów oraz absolwentów malarstwa i rzeźby z pracowni fotografii kierowanej przez dr hab. Małgorzatę Kazimierczak.

Tematyka fotografii  to Autoportret kreacyjny – wewnętrzny / społeczny oraz Długie czasy naświetlania. Autorami prac są studenci: Kacper Atłasik, Anna Maria Blada, Marta Buszmak, Marta Gawlik-Gaj, Daniel Kotowicz, Janina Kudłaszyk, Katarzyna Sikorska.

Autoportrecie  Kreacyjnym studenci  definiują siebie poprzez atrybuty własnej  pracy artystycznej jak i parafernalia  warsztatu. Natomiast  temat  Długie czasy naświetlania pozwala studentom eksperymentować z technicznymi aspektami fotografii  i tworzyć artystyczne  efekty ruchu, zamglenia lub ostrości oraz transformację obrazu za pomocą światła lub linearności.

Wystawa trwa od października 2021 i można ją oglądać do końca grudnia 2022.