ASP we Wrocławiu na podium po raz trzeci – warsztaty w WPT

Opublikowano 06 Maj 2019

W piątek, 26 kwietnia, po raz trzeci we Wrocławskim Parku Technologicznym odbyły się międzyuczelniane warsztaty przedsiębiorczości metodą Design Thinking. I po raz trzeci z rzędu warsztatową rywalizację wygrala drużyna, której skład tworzył student z naszej uczelni.

W trzeciej edycji warsztatów, w których udział bierze dwanaście dolnośląskich uczelni, ASP we Wrocławiu reprezentowali:

- Zuzanna Wrocławska, studentka szkła, która pracuje obecnie nad dyplomem w II Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego prof. Beaty Mak-Soboty (w ramach dyplomu łączy technikę pâte de verre ze szkłem dmuchanym w przedmiocie użytkowym – w ten sposób powstaje kolekcja wazonów, które łączą w sobie te dwie, z pozoru niepasujące do siebie, techniki; projekt przeznaczony jest dla roślin niekonwencjonalnych),

- Patryk Gmerek, student II roku grafiki, członek Koła Projektowania Graficznego ABODE, który oprócz projektowania krojów pism interesuje się głównie zagadnieniami identyfikacji wizualnej (to właśnie drużyna Patryka wygrała warsztaty pod tytułem: „Studencie/studentko, dlaczego nie chcesz zostaś swoim szefem?").

Kolejne warsztaty zaplanowano na 17 maja. Chętni studenci lub studentki mogą wysyłać zgłoszenia na e-mailowy adres: j.zuchowski@asp.wroc.pl, podając numer telefonu komórkowego do kontaktu. Motywem przewodnim majowych warsztatów będzie „Jak zbudować zespół start-upowy?".

Za pomoc w rekrutacji uczestnika i uczestniczki na warsztaty kwietniowe dziękuję: Annie Szalwie, Klementynie Epie (Koło Projektowania Graficznego ABODE) i Justynie Żak.

Tekst: Jakub Żuchowski

Zdjęcia: Dominik Marzec / Wrocławski Park Technologiczny S.A.