ASP i Poczta Polska

Opublikowano 03 paź 2019

Studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu autorami serii filatelistycznej Poczty Polskiej.

W związku z obchodami 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych z Japonią, Poczta Polska wydała serię filatelistyczną „Fukudenkai – dom nadziei".

Seria nawiązuje do historii dzieci polskich zesłańców syberyjskich, którym w 1920 r. tokijski sierociniec Fukudenkai udzielił schronienia.

Wydano znaczek pocztowy w nakładzie 180 000 egzemplarzy oraz 3 kartki pocztowe.

Pomysłodawcą upamiętnienia rocznicy w formie emisji filatelistycznej była wrocławska ASP, a projekty, na podstawie których została przygotowana, wyłonione zostały w drodze konkursu dla studentów wydziału Grafiki i Sztuki Mediów:

Wyróżnione projekty:

Znaczek:

Wiktoria Kosterska

Kartka pocztowa:

Zuzanna Olkuska

Izabella Pogwizd

Kacper Malaga

Projekt Zuzanny Olkuskiej został wydany także w postaci koperty okolicznościowej w nakładzie 1 500 szt.

Serdecznie gratulujemy!

***

Seria filatelistyczna zrealizowana przy współpracy ASP we Wrocławiu i Poczty Polskiej dostępna jest od 30 września w wybranych placówkach filatelistycznych.

zamieściła AZG