ARTYSTYCZNE AWANGARDY WROCŁAWIA LAT 60-TYCH I 70-TYCH

Opublikowano 20 Maj 2015

Katedra Mediacj Sztuki zaprasza na projekcję filmu autorstwa artystki Barbary Maroń

Katedra Mediacji Sztuki zaprasza w dniu 22 maja o godz. 16:00 do sali audiwizualnej(sala 410, IV p. Centrum Sztuk Użytkowych ul. Traugutta 19/21)

na projekcję filmu autorstwa krakowskiej artystki Barbary Maroń:

„Artystyczne Awangardy Wrocławia lat 60- tych i 70- tych XX wieku – śladami absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych"

Film został zrealizowany we współpracy z Katedrą Mediacji Sztuki, w ramach projektu edukacyjno – badawczego „Cyfrowe Archiwum Mediacji Sztuki".

Dwuczęściowy film składa się z dokumentalnych materiałów – unikalnych i w dużej części wcześniej nie publikowanych – zapisów rozmów, wywiadów z artystami, krytykami sztuki i świadkami wydarzeń. Jest pierwszą wykonaną na taką skalępróbą utrwalenia niezwykłego dla historii sztuki współczesnej w Polsce fenomenu, jakim była erupcja inwencji i energii, która nastąpiła we Wrocławiu pomiędzy końcem lat pięćdziesiątych a siedemdziesiątych XX wieku, a która bywa określana mianem wrocławskiej awangardy, czy też wrocławskiego konceptualizmu.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na projekcję wszystkich uczestników zawartych w filmie wydarzeń, studentów pragnących poszerzyć swoją wiedzę oraz pracowników Akademii i gości spoza uczelni zainteresowanych kontrkulturowym fermentem lat '60 w Polsce.

info: Tomasz Opania

zamieścił: Tomasz Niedziółka