Artur Skowroński w POSTER BOX

Opublikowano 02 kwi 2012

Wernisaż 3 kwietnia (wtorek) 2012 o godz. 13

Galeria Plakatu POSTER BOX prezentuje twórczość ad. Artura Skowrońskiego.

Artur Skowroński urodził się w 1970 w Głuszycy. Absolwent Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. Dyplom w 1997 z grafiki warsztatowej u prof. Haliny Pawlikowskiej, aneks z grafiki projektowej w pracowni prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 asystent w tejże pracowni. Od 2008 na stanowisku adiunkta prowadzi Pracownię Kształcenia Wstępnego w Katedrze Projektowania Graficznego. Od 2010 Kierownik Studiów Niestacjonarnych Projektowania Graficznego.

Na polu grafiki projektowej zajmuje się plakatem, opracowaniem graficznym książek, przede wszystkim pozycjami naukowymi („Dyskurs" – ASP Wrocław, współpraca z OPiP, w l. 2008-2010 z oficyną ATUT ), wydawnictwami albumowymi oraz katalogami wystaw. Tworzy również identyfikacje wizualne (Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych – 2009, „Solidarny Wrocław" – 2010, AIAS – 2011), znaki graficzne (serie wydawnicze Czeski Horyzont, Wrocławski Rocznik Historii Mówionej, logo Wratislavia Cantans – 2009, znaki liternicze.

Zdobył 18 nagród, m.in.: III Nagroda w Konkursie Graficznym im. J. Gielniaka (Jelenia Góra, 1997), I Nagroda i Złoty Medal w Ural Print Triennial (Rosja, Ufa, 2000), Nagroda Specjalna za drzeworyty w "4th KIWA" (Japonia, Kioto, 2003), Główna Nagroda w konkursie na logo Międzynarodowego Festiwalu WRATISLAVIA CANTANS (Wrocław, 2009), Nagroda Regulaminowa w konkursie na plakat „200-lecie urodzin Fryderyka Chopina" (Warszawa, 2010), Nagroda Fundowana w 22 Biennale Plakatu Polskiego (Katowice, 2011)

Brał udział w wielu międzynarodowych wystawach, m.in.: w Urugwaju, Korei, Japonii, Hiszpanii, w Czechach, Iranie, Rosji, Portugalii, Macedonii, Tajwanie, Serbii, Niemczech, na Węgrzech, Białorusi, Litwie, Ukrainie, Słowacji, Peru.

Wystawy indywidualne:

1996 „Sapiens" Muzeum Regionalne, Środa Śląska;

1997 wystawa podyplomowa „Tworzywo a forma" Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław;

„Granice pionu" Piwnice BWA, Wrocław;

2000 „Cyberhumanoid" Muzeum ASP, Wrocław;

„Homunculus – MCMXCIX" BWA, Jelenia Góra;

2002 „Głowy" Centrum Kultury „Muza", Lubin;

„130dB" (wystawa towarzysząca Międzynarodowym Spotkaniom Jazzowym) Galeria Edukacji Twórczej, Głogów;

„?" (z Małgorzatą Warlikowską) Galeria „Na Wieży", Gdańsk;

2003 „Grafika i nie tylko" Galeria ASP, Łódź;

„ : ) " Galeria Impart, Wrocław;

2004 „Heads" Bashkortostan National M. Nesterov Art Museum, Ufa, Republika Baszkortostan, Rosja;

2005 „Z profilu" (w ramach Satyrykonu) Centrum Kultury „Muza", Lubin;

2006 „Znak, rytm, metafora" Galeria Trzech Ram, Wrocław;