Art walk / Sklepy otwierają swoje drzwi i okna dla młodych artystów w Edynburgu.

Opublikowano 01 paź 2009

korespondencja Piotra Gardeckiego

Art walk na West Port i Grassmarket 25 września - 4 października 2009* Właściciele sklepów zawsze starają się przykuć naszą uwagę. Teraz kilkanaście sklepów zmienia swoje okna w mini galerie, jako nietypową wystawę uliczną. Ponad 30 artystów prezentuje obrazy, fotografie i tekstylia w 30 sklepach, pubach i restauracjach na West Port i Grassmarket w Edynburgu. Organizatorem wystawy jest Lorna Pierre studentka 4go roku Edinburgh College of Art mieszkająca w tej okolicy. Wystawa jest organizowana co rocznie i rozszerza swój zasięg o inne sklepy w okolicach Grassmarektu i West Port. W tegorocznej edycji główna wystawa mieści się w byłym Hostelu Kobiet Armii Zbawienia który jest zmieniony na Artrock Hostel. Przechodząc obok sklepów jesteśmy bombardowani reklamami, dobrze byłoby wnieść trochę sztuki dla odmiany. Wystawione prace artystów są uzupełnieniem charakteru sklepów zarówno w kolorze jak i w temacie. Większość prac jest na sprzedaż, za stosunkowo niską cenę. Program wystawy jest dostępny w sklepach uczestniczących w projekcie, zawiera mapkę i dane kontaktowe uczestników wystawy. Uczestnikami wystawy głównie są studenci Edinburg College of Art. Serdecznie Zapraszam Piotr Gardecki P.S Moje prace są wystawione w Artrock Hostel i Black Cherry - 29 Grassmarket,Edynburg.