ARKA NOEGO - Fotorelacja z wernisażu

Opublikowano 23 kwi 2015

W środę 15.04 w galerii Postument na pl. Polskim odbył się wernisaż studentów pierwszego roku pt.: Arka Noego

Zadaniem twórców była interpretacja plastyczna motywu arki, w tym stworzenie pracy zborowej która miałaby wyrażać wspólny punkt widzenia poszczególnych grup kierunkowych i pracowni(-rzeźby, malarstwa z pracowni 210 i 207, sztuki i wzornictwa szkła, sztuki i wzornictwa ceramiki, konserwacji i restauracji dzieł sztuki).
Przedstawione prace bardzo różnią się pod względem użytych materiałów i technik, a także wizualnego i ideowego rozumienia motywu arki.Na wystawie, którą można oglądać do piątku 24.04 znalazły się m.in obiekty, film, instalacje.

Projekt wystawienniczy został zrealizowany w ramach zajęć z historii sztuki i kultury pod kierunkiem dr Aleksandra Maksymiak.

Koordynacją działania zajęły się studentki IV roku mediacji sztuki- Ola Adamska i Zuzanna Czajkowska.

zamieścił: Tomasz Niedziółka