Anna Bujak, Small talk w Black Frame

Opublikowano 17 kwi 2023
azg
Anna Bujak_BLACK FRAME

W kwietniu w galerii Black Frame prezentowane są prace Anny Bujak.

Punktem wyjścia do powstania realizacji Small Talk była popularna książka niemieckiej lekarki Anny Fischer-Dückelmann z 1901 roku – Die Frau als Hausärztin.

Książka ta była uniwersalnym poradnikiem dotyczącym codziennych kwestii życia kobiet m.in. ciała, sfery psychicznej, stylu życia, zdrowia, moralności, wychowania dzieci. Zostały w niej omówione również tematy tabu związane ze sferą seksualności. Książka była kilkakrotnie poprawiana i unowocześniana przez samą autorkę. W Small Talk zostały wykorzystane przekształcone ryciny zaczerpnięte z – Die Frau als Hausärztin.

Anna Bujak_BLACK FRAME

Anna Bujak  artystka wizualna, tworzy rzeźby, obiekty sztuki oraz instalacje. Inspiruje ją literatura, rzeczywistość i sposoby na przezwyciężanie traumy. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby (2011). Jej prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

>> Instagam <<

fot. Michał Pietrzak