Animacja i ceramika.

Opublikowano 04 kwi 2016
Bilbao

Interdyscyplinarne warsztaty dla studentów baskijskiego uniwersytetu w Bilbao.

W drugiej połowie marca odbyły się interdyscyplinarne warsztaty w partnerskiej uczelni w Bilbao ( University of Basque Country ).

Autorski wykład oraz warsztaty pod hasłem „ Technika klasycznej animacji jako proste, alternatywne narzędzie w procesie projektowania obiektów " zrealizowane zostały w ramach programu Erasmus + przez prof. nadzw. Adama Abla.

Działania przeprowadzone zostały dzięki współpracy z prof. Begonią Vicario z katedry Sztuki i Technologii oraz z prof. Jabierem Moreno z katedry Ceramiki baskijskiego uniwersytetu. Uczestnikami warsztatów byli studenci z klasy animacji oraz klasy ceramiki, którzy połączyli się w dwuosobowe zespoły, mające za zadanie aktywować procesy metamorfozy obiektu poprzez wiązanie pracy w tworzywie ceramicznym z klasyczną techniką animacji.

Efektem, współpracy animatora i ceramika były krótkie pętle animowane, wzajemna wymiana doświadczeń z dwóch różnych dyscyplin sztuki oraz radość z „ożywiania materii".

Informacja:

Adam Abel