AKADEMICKIE STARCIE

Opublikowano 22 wrz 2016

Podzielimy się radością rozwiązywania zadań w akademickiej grze miejskiej, zachwycimy przemarszem orszaku i występem chórów, napełnimy pozytywną energią tanecznego rekordu i na koniec naładujemy gitarowym brzmieniem na koncercie Krzysztofa Zalewskiego.

Po raz kolejny wrocławskie uczelnie: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, AWF Wrocław - Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu wspólnie rozpoczną rok akademicki.

3 października na Rynek zapraszamy wszystkich wrocławian, niezależnie od wieku.

Punktualnie w samo południe studenci reperezentujący poszczególne uczelnie rozpoczną zmagania w Grze Akademickie Starcie II. Każda uczelnia przygotowuje swoje stanowisko i zadania, które muszą rozwiązać uczestnicy. Najlepsi, tuż przed 17.00, odbiorą nagrody.

Połączone chóry uczelni odśpiewają pod pomnikiem Aleksandra Fredry tradycyjne Gaudeamus Igitur.

Oto plan dnia w szczegółach:

12.00-15.00 - gra miejska, na scenie występy chórów - próby
13.30 – Inauguracja w Oratorium Marianum - zaproszenia