“Aesthetics and Bias - Polish Israeli Art Student Meeting” dzień drugi

Opublikowano 02 cze 2014

Dzień drugi warsztaty Adiny Bar - On

15.05.2014

Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Dzielnica Czterech Świątyń, "Synagoga Pod Białym Bocianem"

Uczestnicy projektu "Aesthetic and bias" wzieli udział w czterogodzinnej prezentacji dorobku artystycznego J. Grotowskiego. Emisja czterech filmów dokumentalnych będących zapisem spektakli, oraz obszernym komentarzem na temat twórczości artystów związanych z Teatrem Grotowskiego stała się cennym źródłem inspiracji i reflekcji na temat kompozycji, ruchu i przestrzeni.

Kolejnym etapem było zwiedzanie "Dzielnicy czterech świątyń". Nasi goście mieli okazję odwiedzić wrocławską Synagogę "Pod Białym Bocianem". Przewodnik przybliżyła nam historię miejsca i lokalnej gminy żydowskiej, opowiedziała o jej aktualnej działalności kulturalne i artystycznej, a także zaprezentowała wystawę znajdującą się na drugim piętrze budynku.
Kontekst i etstetyka miejsca stały się inspiracją do zainicjowania przez Adinę Bar-On dyskusji, oraz warsztatów performansu, w których wspólnie wzięli udział studenci z Wrocławia oraz Izraela.

Kamila Kuźnicka, Kamila Wolszczak

zamieścili: