Absolutorium głośno mówiące.

Opublikowano 06 lut 2015

29 stycznia 2015 roku odbyło się absolutorium prac dyplomowych studentów Mediacji Sztuki. Podczas prezentacji studenci odsłonili niezwykle szeroki zakres realizowanych tematów. Zwracała uwagę staranność wypowiedzi i umiejętność obrony swojej pracy.

Mediacja Sztuki kształci artystów i praktyków sztuki, którzy w przyszłości mogą zająć się krytyką artystyczną i kuratorstwem. Bez względu na ostateczny profil zawodowy absolwent tego kierunku powinien umieć zaprezentować swoje prace w przestrzeni publicznej i medialnej. Szczególną rolę w prezentowaniu pracy zajmuje postawa i umiejętność wysławiania się. Tegoroczny przegląd prac dyplomowych odsłonił bardzo dobry warsztat studentów Mediacji. Prezentowali swoje projekty ze swadą, pewnie, wykorzystując także najnowszą technologię (jedna ze studentek wykorzystała w czasie prezentacji program głośnomówiący). Niezwykle sprzyjająca i dobra atmosfera oraz zaangażowanie studentów w proces prezentacji podobał się zaproszonym gościom. Absolwenci kierunku komentowali wydarzenie słowami: „Znów chciałoby się tu studiować".

Tegoroczni dyplomanci bardzo dobrze czuli się w mniejszej, bardziej intymnej przestrzeni sal 11 i 12. Zniknęło ich poczucie tremy i zagubienia. Czuli się też pewniejsi dzięki szczególnej atmosferze prowadzących, którzy wolni byli od krytykowania prac i przedłużania czasu trwania przeglądu. Wszyscy oczekują teraz realizacji projektów i samych obron, które wywołują znacznie więcej emocji.

Tekst: Mediacja Sztuki.

zdjęcia: