77. urodzinowa wystawa Eugeniusza Geta Stankiewicza

otwarcie wystawy: otwarcie: 14 maja (wtorek) godz. 17.00
Domek Miedziorytnika, ul. Świętego Mikołaja 1, 50-125 Wrocław
wystawa od 14 maja - 6 czerwca 2019
Na wystawie pokażemy jedną, ale fascynującą pracę Eugeniusza Geta Stankiewicza, która jest 1 metrem kwadratowym plakietek/przypinek i nalepek. Artysta tworzył te małe dzieła sztuki graficznej i drukarskiej w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych z technologiczną pomocą Michała Kasprowskiego dla instytucji kultury, uczelni, firm, festiwali. Współorganizatorem wystawy jest Dział Dokumentów Życia Społecznego Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, w którego zbiorach jest dzieło wyżej wymienione. Ekspozycję uzupełnią czarno-złote obrazki na szkle z Domkiem Miedziorytnika, które wydrapali studenci Katedry Mediacji Sztuki i Katedry Malarstwa ASP we Wrocławiu w ramach zajęć w Domku Miedziorytnika. Plakietki z własnych zbiorów obiecał też pożyczyć na wystawę Piotr Krajewski, dyrektor artystyczny Centrum Sztuki WRO. Pokażemy je na oryginalnej marynarce Geta.
Wystawa odbędzie się w ramach projektu: Gabinet Kultury Współczesnej Wrocławia.

Marek Stanielewicz

zamieścił: Tomasz Niedziólka