55 Indywidualna Wystawa Malarstwa Profesora Pawła Lewandowskiego-Palle

Opublikowano 11 Maj 2011

w Galerii Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „ZAJEZDNIA” w Lublinie miała miejsce wystawa malarstwa naszego pedagoga.

Wystawa była wyborem 51 spośród 755 obrazów malarza, mającym prześledzić konsekwentną drogę, od realizacji dyplomowych z roku 1978/1979, do najnowszych, klasycznych obrazów artysty z końca roku 2010, mieszczących się w nurcie abstrakcji geometrycznej a lokowanych przez wielu w obszarze wrocławskiego strukturalizmu.

Kuratorem wystawy był prof. Artur Popek z UMCS.

Uwagę zwraca też, że była to pierwsza wystawa indywidualna w historii Galerii, której dotychczasowa formuła nastawiona była na zbiorowe wystawy problemowe.

Ostatnia indywidualna wystawa malarstwa profesora we Wrocławiu miała miejsce … przed trzynastu laty.

Ewa Adamczyk