4 sierpnia do 15 września 2010/ Rondo Sztuki

Opublikowano 04 sie 2010

Każda z Uczelni wytypowała swoich najlepszych dyplomantów, spośród których, złożone z rektorów jury nominuje siedmiu laureatów i przyzna Nagrodę Rektorów Akademii Sztuk Pięknych. Ponadto zostanie przyznana Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego i wyróżnienia honorowe.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas finisażu wystawy w dniu 15 września 2010 r., o godz. 18:00.

Wystawie towarzyszyć będzie plebiscyt publiczności, która będzie mogła głosować na swojego faworyta. Zadanie nie będzie łatwe ze względu na dużą ilość ciekawych prac konkursowych, a także obszerny zakres działań młodych artystów - od projektów elementów identyfikacji wizualnej, poprzez ceramikę użytkową i unikatową, biżuterię, wyposażenie wnętrz (meble, oświetlenie, wyposażenie łazienek), projekty multimedialne, skończywszy na adaptacji budynków oraz zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej i terenów parkowych.

Koordynatorem wystawy jest prof. n. dr hab Wiesław Gdowicz

Organizacja wystawy: Załoga Ronda Sztuki
Projekt i aranżacje wystawy przygotowała Anna Pohl
Projekt druków i plakatu-katalogu Agata Korzeńska