368 kroków

Opublikowano 24 sty 2013
368 kroków

projekt twórczy dla dzieci

368 kroków to trasa do pokonania między świetlicą Stowarzyszenia Pomocy AKSON przy ul. Świstackiego 18/2, a Ogniskiem Wychowawczym nr 5 przy ul. Kościuszki 169/2. Te dwie placówki, a właściwie grupy do nich uczęszczające, zaprosiliśmy do udziału w projekcie twórczym. Działanie, oprócz waloru artystycznego, miało na celu zupełnie nowe spojrzenie na rówieśników z tej samej dzielnicy.

Duża część projektu przebiegała w osobnych grupach – każda świetlica wzięła udział w warsztatach kreatywnych, w ramach których uruchomiliśmy aparat fotograficzny, ale także... wyobraźnię. W jednodniowym Studio Fotograficznym obsługiwanym przez Marcina Polaka, powstały portrety dzieci, które później trafiły do kolegów i koleżanek uczęszczających do drugiej świetlicy. Dzieci tworzyły mniej lub bardziej realne historie na temat swoich rówieśników.

Kulminacyjnym momentem projektu jest prezentacja efektów warsztatów w ramach wystawy, podczas której dzieci z dwóch świetlic spotkają się, co stanie się okazją do skonfrontowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością. Wystawa jest również możliwością do prezentacji działalności świetlic – wyjątkowych, choć niezwykle skromnych miejsc – szerszemu gronu odbiorców.

//

Wernisaż: 28 stycznia 2013 / poniedziałek / godz. 17:30
Galeria w budynku ASP przy ul. Traugutta 19/21

//

Koordynacja projektu: Natalia Gołubowska, Magdalena Kreis, Magdalena Martyniuk, Marcin Polak.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Studenckiego ASP Wrocław.