15 Rawickie Mosty Sztuki

Opublikowano 09 wrz 2015

Relacja z 15 Rawickich Mostów Sztuki

Ostatni tydzień sierpnia już 15 raz był czasem święta sztuki na ziemi rawickiej. Muzeum wspólnie z zaproszonymi artystami przygotowało wernisaż wystawy. 25 sierpnia w ratuszu otwarto wystawę „Od czerni do bieli".

„Jacek Jarczewski, kurator Rawickich Mostów Sztuki, przedstawił dziewiętnastu artystów uczestniczących w tegorocznej wystawie, głównie związanych z uczelniami artystycznymi: Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu - z rektorem tej uczelni na czele - i Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie. Swoje prace, w większości - zgodnie z tematem wystawy – monochromatyczne zaprezentowali: Marek Haładuda, Witold Adamczyk, Agata Czeremuszkin-Chrut, Anna Kołodziejczyk, Katarzyna Słuchocka, Michał Marek, Rafał Roskowiński, Henryk Pawłowski, Marek Jakubek, Sławomir Kuszczak, Jakub Jakubowski, Jarosław Kweclich, Alicja Jeziorecka, Marcin Berdyszak, Marek Klimaszewski, Mariusz Wildeman, Aleksander Marek Zyśko, Włodzimierz Karankiewicz, Jacek Jarczewski. Wystawie tradycyjnie towarzyszy katalog."

Odbył się plener malarski studentów ASP we Wrocławiu i UA w Poznaniu oraz plener dla dzieci. Grupa studentów z Wrocławia wykonała na ścianie spacerniaka w Zakładzie Karnym mural - projekt wyłoniony podczas konkursu na ASP. Studenci z uniwersytetu stworzyli film podsumowujący pobyt na plenerze. W Rokosowie artyści wzięli udział w sympozjum „Od bieli do czerni".

Relacja i katalog na stronie muzeum: www.muzeum.rawicz.pl

Foto z archiwum: MZR, ZK, Elka

zamieścił M.Marek