15. Rawickie Mosty Sztuki

Opublikowano 20 sie 2015

25 sierpnia 2015 roku o godz. 19:00 rozpoczną się wernisażem w ratuszu 15. Rawickie Mosty Sztuki, coroczne spotkania ze współczesną sztuką plastyczną.

Tegoroczna wystawa nosi tytuł „Od czerni do bieli". Taki temat wynika z chęci zaakcentowania piętnastej edycji mostów. Tytuł kojarzyć się może z kontrastem i przepaścią, jaka dzieli dwie strony postrzegania czerni i bieli, oraz związanymi konotacjami.

Swoje prace zaprezentuje dziewiętnastu artystów z Poznania, Wrocławia, Częstochowy, Gdańska, Warszawy w większości związanych z tamtejszymi uczelniami artystycznymi.

Mostom towarzyszyć będzie w dniach 25-29 sierpnia plener malarski studentów ASP we Wrocławiu i UA w Poznaniu, plener malarski dla dzieci (26 sierpnia). Na ścianie spacerniaka rawickiego więzienia wykonany zostanie przez studentów z Wrocławia mural - projekt wyłoniony podczas konkursu na ASP.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w trakcie RMS odbędzie się sympozjum "Od bieli do czerni".

Serdecznie zapraszamy do Rawicza, Ratusz - Rynek 1.

informacja: Jacek Jarczewski, zamieścił: Leszek Sołtys