100 FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez Polki

Opublikowano 03 kwi 2019

Zapraszamy na wystawę przygotowaną przez studentów Katedry Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, którą będzie można oglądać w witrynach galerii Awangarda BWA Wrocław.

100 FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez Polki to odsłona projektu będącego inicjatywą oddolnego ruchu społeczno-artystycznego. Uczestnicy wydarzenia zareagowali na zaproszenie do wykonania własnej flagi, zaś kulminacyjnym momentem tego przedsięwzięcia był Marsz 100 Flag, który odbył się w Warszawie w listopadzie 2018 roku. Powstałe obiekty zostały zakomponowane i przedstawione w formie ekspozycji w warszawskim Biurze Wystaw.
Nazwa 100 Flag jest nieco ironicznym podbiciem retoryki wszystkich pomysłów „Sto na stulecie". Przypomina też o historycznych faktach, które są wypierane ze zbiorowej pamięci, jak choćby to, że kobiety faktycznie mają prawa polityczne, i powinny móc je egzekwować.
Wrocławska edycja projektu jest jego ewolucją. Wystawa skonstruowana przez studentów Mediacja Sztuki ASP nabiera nowych znaczeń i kontekstów, powiększana jest o kolejne elementy, prowokuje do nowych dyskusji, wydarzeń performatywnych, akcji społeczno-artystycznych w zależności od miejsca i nowych grup aktywnych twórców-odbiorców.

Projekt 100 Flag będzie można oglądać z ulicy Wita Stwosza w witrynach galerii Awangarda, której przestrzeń wystawiennicza od lutego 2019 jest nieczynna. Podczas trwania wystawy odbędzie się wiele wydarzeń – więcej szczegółów na stronie www.bwa.wroc.pl.

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące, odbywające się w ramach Dni Otwartych ASP

w piątek panel dyskusyjny o tematyce feministycznej - Wśród gości: Kolektyw 100 flag, Agnieszka Bandura, Zofia Reznik i Thinkpink Gang. Opis i szczegółowy harmonogram dostępne pod linkiem: https://www.facebook.com/events/431618924313381/

a w sobotę na warsztaty wspólnego tworzenia flag, które w sposób merytoryczny i praktyczny przybliżą historię symbolu manifestacji jaką jest flaga. Efektem końcowym warsztatów będzie stworzenie własnych, niepowtarzalnych flag. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/events/326470164583675/

partnerzy: Katedra Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu