Przejdź do treści

Promotor w Szkole Doktorskiej

dr hab. Jacek Kulig

Wydział Architektury Wnętrz Wzornictwa i Scenografii, Katedra Architektury Wnętrz, Pracownia Projektowania Przestrzeni Wystawienniczych

 

Charakterystyka działalności twórczej

Studia w PWSSP na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, Katedra Architektury Wnętrz w latach 1987-1992. Dyplom pod kierunkiem prof. Tadeusza Forowicza. W latach 2004/2016 współprowadził przedmiot Podstaw Kształtowania w Katedrze Mebla. Od 2020 r. prowadzi Pracownię dyplomującą Projektowania Przestrzeni Wystawienniczych I st. Zajmuje się projektowaniem mebla i architektury wnętrz oraz rysunkiem i fotografią. Fascynuje go emergencja, nanotechnologie, neuroestetyka, oraz zagadnienia związane z anatomią i morfologią  organizmów żywych . Bada język komunikacji i zmienność formy w przestrzeniach hetero i homogenicznych. 

Najważniejsze osiągnięcia

1. „do Kwadratu” - cykl siedzisk autorskich prac badawczo-projektowych z zakresu mebla
2018 prezentacja podczas Konferencji reForma 2018 - wykład „Język , Materia,  Forma. Podstawowe przygotowanie do pracy projektowej z materiałami i  technologiami stosowanymi we współczesnych wnętrzach, na gruncie uczelni artystycznej, jej misji i  specyfiki”.
2. Uruchomienie Przedmiotu Modelowanie Kreatywne Przestrzeni dla studentów I roku AW, 2016 
3. Udział w wystawie  TRANSDESIGN – Liberec; Lazne Oblastni Galerie, Liberec 2015
4. „Z Wnętrza do Wnętrza” - kuratorstwo, realizacja i udział w wystawie prac wykładowców i  studentów Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu; Browar Mieszczański Wrocław, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, Wrocław 2014, (współpraca autorska: Urszula Smaza – Gralak, Renata Pacyna Kruszyńska, Katarzyna Kulpa)
5. „Ołtarz Główny” do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Rewalu, Rewal 2013

Opieka promotorska

Język w jakim prowadzone będzie seminarium

polski

Charakterystyka projektów i badań, w które ma zostać włączony doktorant, w tym oczekiwane kompetencje praktyczne i teoretyczne doktoranta:

Program oparty o sztuki wyzwolone, skupiony na dyscyplinie arch. wnętrz w zakresie  opracowania innowacyjnego podejścia do nowych terytoriów przestrzeni. Podstawą prowadzonych prac badawczych są osobiste zainteresowania doktoranta poszerzające zakres eksplorowanej przestrzeni.

Charakterystyka współpracy dydaktycznej doktoranta z promotorem:

Istotnymi warunkami współpracy są: wiedza, otwartość, ciekawość, dociekliwość, śmiałość, odpowiedzialność, zaangażowanie, determinacja  oraz nieodparte pragnie łamania i przekraczania granic nadto umiejętność formułowania i przekazywania realizowanych zagadnień badawczych.