EUIndTech2025 – Technologie Przemysłowe i Materiały dla Zrównoważonej Europy

EUIndTech2025 jest flagową konferencją Unii Europejskiej organizowaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk orazWojewództwem Małopolskim w ramach polskiej prezydencji w Radzie UE. Konferencja odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2025 r. w Krakowie, w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Celem EUIndTech2025 jest stworzenie międzynarodowej platformy wymiany poglądów i dyskusji na temat polityki europejskiej i priorytetów polskiej prezydencji. Wydarzenie to stanowi kontynuację cyklu IndTech oraz Euro Nano Forum, realizowanych przez Komisję Europejską w ramach Prezydencji w Radzie UE. Ostatnia edycja miała miejsce w Namur (www.indtech2024.eu).
Tematyka konferencji obejmuje rozwój konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu oraz regionów, wykorzystanie nowych zaawansowanych materiałów i surowców krytycznych dla przyszłości Europy, a także współpracę nauki i biznesu na rzecz wdrażania innowacji w celu wzmocnienia odporności przemysłowej i bezpieczeństwa gospodarczego UE.
EUIndTech2025 zgromadzi szerokie grono interesariuszy, w tym przedstawicieli instytucji unijnych, administracji krajowej i samorządowej, organizacji międzynarodowych oraz liderów nauki i przemysłu. Efektem konferencji będzie opracowanie „Deklaracji Krakowskiej" zawierającej zalecenia dla nowych polityk UE w czterech kluczowych obszarach: technologia, materiały, nauka i biznes oraz społeczność w działaniu.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracja zostanie otwarta w 2025 r. na stronie www.indtech2025.eu
Konferencja będzie jednym z największych wydarzeń w 2025 r. dla społeczności technologii przemysłowych programu Horyzont Europa (ponad 600 uczestników). Zapewni również możliwość nawiązywania kontaktów i wymiany pomysłów na przyszłe projekty i działania, w tym poprzez sesje matchmakingowe i pitchingowe.
Wydarzenie oferuje także szerokie możliwości promocji wyników badań i wdrażanych rozwiązań przemysłowych, m.in. poprzez:
- stoiska wystawiennicze,
- organizację wydarzeń towarzyszących,
- sponsoring kolacji i przerw kawowych,
- reklamę w materiałach konferencyjnych,
- sesje posterowe,
- wystawy i banery w salach plenarnych,
- wizyty studyjne w fabrykach i laboratoriach,
- konkursy dla młodych naukowców, startup'ów i kół naukowych.