Przejdź do treści

Promotor w Szkole Doktorskiej

prof. Christopher Nowicki

Grafik i Sztuki Mediów, Katedra Grafiki Artystycznej, Pracownia Serigrafii

Charakterystyka działalności twórczej

Christopher Nowicki urodził się w Toledo, Ohio, USA. W 1973 r. ukończył University of Toledo ze stopniem BFA po studiach w prestiżowym Toledo Museum of Art. W 1977 r. uzyskał tytuł MFA na University of Washington w Seattle. Uzyskał tytuł doktora i stopień profesora na Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania we Wrocławiu, w Polsce. Był profesorem wizytującym na Northeast Normal University w Changchun w Chinach i jest profesorem honorowym na Yanbian University w Yanji w Chinach. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród i znanym wykładowcą i kuratorem. Przez ponad 35 lat współpracował również z artystami z północno-zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej i Pierwszych Narodów.

Najważniejsze osiągnięcia

  1. 2024 Kurator wystawy From the East, Neon Gallery Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design, Wystawa współczesnych chińskich grafik z ośmiu uniwersytetów i akademii artystycznych w Chinach. 3–29 października, ponad 90 grafik od 76 artystów.
  2. 2021 Jury wystawy 2nd International Print Biennial, Lalit Kala Academy, New Dehli, Indie
  3. 2020 Dolny Śląsk SILESIA nagroda od Urzędu Marszałkowskiego Województwa za rozwój kultury śląskiej
  4. 2016–2018 październik–listopad, profesor wizytujący Northeast Normal University, Changchun, Chiny
  5. 2015 Honorowy Medal Kultury Polskiej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej
Opieka promotorska

Język w jakim prowadzone będzie seminarium

angielski

Charakterystyka projektów i badań, w które ma zostać włączony doktorant, w tym oczekiwane kompetencje praktyczne i teoretyczne doktoranta

Oczekuje się, że kandydat na doktorat będzie w stanie syntetyzować idee teoretyczne i filozoficzne oraz badać i tworzyć swoją pracę doktorską w ramach parametrów określonych przez program doktorski i promotora. Konieczna jest znajomość podstawowych umiejętności rysunkowych i kompozycyjnych, a także oczekuje się wysokiego poziomu wiedzy technicznej w wybranej przez kandydata dziedzinie. Ważna jest motywacja, a od kandydata oczekuje się eksplorowania granic swojej wiedzy specjalistycznej i pracy nad tworzeniem nowych rozwiązań problemów technicznych i estetycznych. Powinni być gotowi do współpracy i pracy z wykładowcami i studentami Wydziału Grafiki nad projektami wspólnotowymi, takimi jak wystawy i sympozja, gdy jest to konieczne. Pomocna będzie chęć eksplorowania innych kultur i włączania nowych idei i filozofii do swojej pracy.

Charakterystyka współpracy dydaktycznej doktoranta z promotorem

Kandydat będzie w stanie zaprojektować własne projekty w technice sitodruku lub miedzianej płyty mezzotinty. Konsultacja z promotorem będzie miała kluczowe znaczenie przy ustalaniu parametrów badań i rozwoju pracy dyplomowej. Od kandydata oczekuje się pracy ze studentami w klasie i bycia atutem dla kadry dydaktycznej studia. Oczekuje się również udziału w wystawach i zajęciach grupowych.