Przejdź do treści

Promotor w Szkole Doktorskiej

dr hab. Anna Bujak

Wydział Rzeźby i Mediacji Sztuki, Katedra Rzeźby i Działań Przestrzennych, Pracownia Rzeźby

Charakterystyka działalności twórczej

Anna Bujak artystka wizualna, autorka instalacji, rzeźbiarka. Absolwentka wrocławskiej ASP na Wydziale Rzeźby i Malarstwa (2011), Wydziału Humanistycznego, Instytut Historii (2008) na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Doktorat Metafory cienia na Międzywydziałowych studiach Doktoranckich ASP Wrocław (2017). Laureatka stypendiów i nagród artystycznych. Swoje prace prezentowała w Polsce i za granicą. W swojej praktyce artystycznej łączy minimalistyczną wizję z klasycznymi materiałami – stal, aluminium, brąz oraz nieoczywistymi surowcami takimi jak włosy ludzkie, plastik czy ready made, wykorzystuje wątki osobiste i traumatyczne globalne zdarzenia. Bada sprzeczne siły, redukując formę wyzwala intensywność możliwych skojarzeń.

  • Dystopian Monuments, Turčianska Galeria, Martin, SK (2023)
  • Eutopia, Galeria XX1, Warszawa (2022)
  • Sympozjum Sztuki II, Siły natury, Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko (2022)
  • laureatka Digital Residency II, Dokąd/z/Europą, Galeria OP Enheim, Wrocław (2021)
  • Handle with care, Biennale Ostrale'015, Drezno, DE (2015)
Opieka promotorska

Język w jakim prowadzone będzie seminarium: polski

 

Charakterystyka projektów i badań, w które ma zostać włączony doktorant, w tym oczekiwane kompetencje praktyczne i teoretyczne doktoranta:

Interdyscyplinarne badania i projekty artystyczne w obszarze medium rzeźby i działań przestrzennych – instalacje, obiekty działania intermedialne. Obszary zainteresowań: posthumanizm, antropocen (w kontekście m.in. zmian klimatycznych), narracje związane z aktualną rzeczywistością, historią, estetyką i filozofią jako pretekst do podejmowania działań artystycznych w obszarze sztuki.

Charakterystyka współpracy dydaktycznej doktoranta z promotorem:

Interdyscyplinarność, intermedialność, otwartość na współpracę, umiejętności pozwalające na realizację inicjowanych projektów artystycznych. Oczekiwane umiejętności warsztatowe i konceptualne obejmujące pracę z przestrzenią, oraz dotyczące warsztatu rzeźbiarskiego.