Summer Art and Design School 2024

Opublikowano 13 sie 2024
and
 Summer Art and Design School 2024

W dniach 6-28 lipca 2024 na ASP mięliśmy przyjemność gościć studentów i profesorów z Kyung Hee University College of Art & Design, którzy przyjechali do nas w ramach Summer Art & Design School 2024. Wydarzenie jest kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy dwiema uczelniami.

Nasza uczelnia gościła 24 studentów, Profesora Seung Woog Kima oraz Profesorę Hwasun Yeo, oferowała im zajęcia z rysunku, ceramiki oraz języka angielskiego, a po zajęciach – oprowadzanie po Wrocławiu i różnych miejscach kultury. Podczas weekendów, studenci wyjechali na wycieczkę do Pragi, a także do Bolesławca - gdzie wzięli udział w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Manufakturę, a także mieli okazję zwiedzić nowo otwarte Muzeum Ceramiki, z którym ASP ma wieloletnią współpracę.

Pod koniec szkoły letniej odbył się wernisaż z pracami z rysunku oraz ceramiki, nad którymi studenci pracowali przez cały okres trwania szkoły letniej.