Przejdź do treści

Marcin Mierzicki. Balans Bieli w Galerii Neon

Ogłoszenie
Opublikowano 21 wrz 2020

Zapraszamy na fotorelację z wystawy finalizującej doktorat Marcina Mierzickiego.

BALANS BIELI, wystawa-praca doktorska, na której prezentuję obrazy, obiekty i formy wideo. W zamyśle jest poszerzaniem pola obrazowania w kontekście form przestrzennych i obrazu ruchomego. Ekspozycja jest zamknięciem przewodu doktorskiego otwartego na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Galeria Neon,

ul. Traugutta 19

14-25.09.2020

pon.-pt.: 12.00-18.00

Marcin Mierzick, ur. 1973 r w Lublinie, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom z malarstwa w 2001 roku. Artysta wizualny, tworzy obrazy, instalacje, obiekty, oraz wideo. Realizuje projekty, które w swojej strukturze prowokują interaktywność i są oparte na działaniach w procesie.

W twórczości Marcina Mierzickiego punktem wyjścia był obraz, a raczej przekraczanie medium malarskiego w kierunku akcentowania jego materialności. Artysta porusza się w obszarze działań site specific, często z zastosowaniem nie tylko obiektów, ale również dźwięku. Obecnie wykorzystuje w swoich działaniach prace wideo, wprowadzając analizę medium filmowego oraz śledząc relacje filmowej rzeczywistości i materialnego świata.Od 2010 do 2017 prowadził autorskie zajęcia dotyczące Prezentacji i Dokumentacji Sztuki Współczesnej, oraz Pracownię Otwartą - Wykłady Gościnne, wspólnie z Ewą Zarzycką, artystką performance, w Katedrze Mediacji Sztuki. Współpracuje z Galerią Entropia we Wrocławiu, z Wydziałem Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje w Ośrodku Dokumentacji Sztuki ASP we Wrocławiu. Autor ponad stu wystaw indywidualnych i zbiorowych min.''High Definition'', Galeria Wozownia w Toruniu, ''Struktury Absurdu'', z Józefem Robakowskim, Polish Avant Garde Cinema, Austin Texas, ''Trailer'', Galeria Entropia we Wrocławiu, ''All Inclisive'', Instytut Polski w Bratysławie, ''Granice Globalizacji'', 4Mediations Biennale w Poznaniu, ''Mit i Melancholia'' Muzeum Współczesne we Wrocławiu i innych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 i 2011 r.


zamieściła: AN

Pozostałe aktualności