Zapraszamy na spotkanie #1 - Rozmowa z Anną Mituś już 12 marca o godz. 17:00 na platformie ZOOM
Na pierwsze spotkanie z cyklu DIY - seminarium o nieformalnych przestrzeniach artystycznych zaprosiłyśmy Annę Mituś.
Kuratorka BWA Wrocław opowie o wystawie pt. Cała Polska. Wyprawa do źródeł sztuki (nieinstytucjonalne przestrzenie sztuki w Polsce). Wydarzenie podsumowało najciekawsze miejsca prowadzone przez artystów i artystki oraz było poprzedzone badaniami nad alternatywną sceną artystyczną Polski.
Spotkanie odbędzie się 12 marca o godz. 17:00
https://zoom.us/j/98891213691?pwd=MFNQdlRNUnB1R05aWjlHd0F5TGRvdz09
Meeting ID: 988 9121 3691Passcode: 05H8PE
DIY - seminarium o nieformalnych przestrzeniach artystycznych
Celem spotkań jest zapoznanie studentów i studentek ASP we Wrocławiu z alternatywnymi formami wystawiania sztuki – budowanymi oddolnie najczęściej przez artystki i kuratorów. Cykl umożliwi słuchaczkom poznanie w jaki sposób funkcjonują wspomniane miejsca, jakie wyzwania przed nimi stoją i jak może wyglądać współpraca z instytucjami czy artystami. Poruszone zostaną zagadnienia pracy w kolektywie, korzyści z niej wynikające, ale także trudności związane z pracą w grupie. Przedstawiciele galerii opowiedzą o wybranych wystawach, technicznych stronach działania, jak i długofalowej koncepcji przedsięwzięcia.
Anna Mituś, ukończyła germanistykę i historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2003 r. pracuje w BWA Wrocław, gdzie od 2008 r. jest redaktorka naczelną magazynu "Biuro", autorką tekstów i kuratorką wystaw. Zajmuje się relacją sztuki do innych obszarów. Publikowała między innymi w "Obiegu", "Umelec Magazine", "Odrze" i "Szumie". W latach 2010-2014 była członkinią Rady Artystycznej Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
***
Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Wydziału Malarstwa oraz Katedy Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu.
Kinga Barniak - doktorantka ASP we Wrocławiu. Bada przestrzenie czasu wolnego w miejscach pracy, zajmuje się projektami intermedialnymi. Brała udział w rezydencjach artystycznych w Niemczech, Włoszech, Polsce oraz online. Współpracowała z wrocławskim artist-run space JEST Galerią.
Iwona Ogrodzka - doktorantka ASP we Wrocławiu. W latach 2015-2016 kuratorka galerii MD_S, od 2017 członkini grupy Wykwitex. Razem z Karoliną Balcer współtworzy Why Quit. Zajmuje się malarstwem i sztuką wideo. Współpraca z innymi artystami i artystkami stanowi bardzo istotną część jej pracy.
zamieściła AZG