BIANCA PATRICIA ISENSEE // I N T A N G I B L E

Opublikowano 28 sie 2018

Wystawa w Galerii za Szybą potrwa jeszcze do końca sierpnia. Zapraszamy!

WYSTAWA ODBYWA SIĘ W RAMACH PROJEKTU MADOA SPIRItIME

VII MULTICULTURAL ART & DESIGN OPEN AIR 2018

W klasztorze buddyjskim, na małej skalnej wyspie w Tajlandii, w którym powstała seria zdjęć, nauczana jest surowa, intelektualna forma Yogi. Żyjący tam mnisi i mniszki mają też szczególny stosunek do śmierci i przemijania. Znajdują się tam zmumifikowane zwłoki matki jednej z mniszek która oprowadzała minie po klasztorze. Martwe ciało leży na ławce, na końcu skromnego pomieszczenia służącego jako kaplica medytacyjna. Podczas medytacji i modlitw ma służyć rozważaniu nad sensem istnienia. Mnisi i mniszki żyjący w klasztorze nie są na zawsze mnichami. Niektórzy z nich pozostają tam na jeden rok, niektórzy na kilka lat, inni na całe życie. Wielu z nich ma skończone studia i kariery zawodowe, znają się dobrze na technice, używają internetu, mają do dyspozycji telefony komórkowe i kamery cyfrowe. Świadomie zdecydowali się jednak na życie w biedzie, w najprostszych warunkach i na ciężką pracę, pomimo ze niektórzy z nich pochodzą z zamożnych rodzin. Każdego rana, po długiej medytacji idą całą grupą i proszą mieszkańców pobliskiej miejscowości o datki jedzenia. Następnie zostają te dary przygotowywane i spożywane wspólnie jako śniadanie w klasztorze. Seria Fotografii powstała podczas nocnej medytacji mnichów w jednej ze świątyń. Właściwie wstęp podczas medytacji jest zabroniony i kobiety mają ogólnie zakaz wstępu podczas medytacji mężczyzn. Jednak przełożony zakonu zdecydował, że mam sfotografować cały klasztor i poznać również nocną medytację mniszek oraz mnichów. Było to dla mnie bardzo szczególne i intensywne przeżycie za które będę zawsze ogromnie wdzięczna.

-----------------------

BIANCA PATRICIA ISENSE skończyła dyplomowe studia fotografii oraz grafiki w Wyższej Szkole w Düsseldorfie (Niemcy) u Prof.Gerhard Vormwald i Prof.Helfied Hagenberg. Po pierwszych studiach wyjechała jako stypendystka DAAD na rok do Japonii. Tam studiowała w najstarszej szkole sztuki (GEYDAI) w Tokio Intermedia Art u profesora Yoshiaki Watanabe. Po powrocie skończyła podyplomowe studia Intermedia Art w Academy of Media Arts Cologne (KHM) u profesora Jürgen Klauke. Następnie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium malarstwo u prof. Karin Kneffel. Żyje i tworzy w Monachium. www.bianca-patricia.de

zamieściła AZG

madoa_spiritime_2018_INFO.pdf