Przejdź do treści

Artysta - Zawodowiec 2020 /fotorelacja online/

Ogłoszenie
Opublikowano 07 kwi 2020

W dniach 30.03-03.04.2020 r. odbył się w formie online projekt edukacyjny Artysta - Zawodowiec organizowany już po raz czwarty przez Fundację Sztuki Polskiej ING.

Nagrania wszystkich wykładów będzie można obejrzeć w zakładce tegorocznej edycji projektu na stronie Fundacji Sztuki Polskiej ING w dniach od 14 kwietnia do 14 maja 2020 roku.

TEMATY WYKŁADÓW:

NA STARCIE (CZ.1: W POLSCE). KONKURSY, STYPENDIA, REZYDENCJE (Agnieszka Sural)Debiut to ważny punkt w karierze artysty, udany debiut może otworzyć wiele drzwi, wpłynąć na sprzedaż prac albo na większe zainteresowanie twórczością ze strony kuratorów. Jednak nawet zanim się zadebiutuje, istnieje szereg możliwości, aby nawiązać przydatne znajomości i kontakty w polskim i międzynarodowym świecie sztuki, zwrócić na siebie uwagę, zdobyć doświadczenie i się doszkolić. Opowiemy o tym, gdzie szukać takich możliwości i jak z nich korzystać.

ARTYSTKA – case study (Diana Lelonek)Praktykująca artystka sztuk wizualnych w bardzo praktyczny sposób opowiada o kulisach swojej pracy twórczej, o rozwoju kariery artystycznej, przeszkodach, które ją napotkały.

MAPA POLSKICH INSTYTUCJI I GALERII SZTUKI (Tomek Pawłowski Jarmołajew, Ewa Tatar)Wykład o tym, na czym polega współpraca artystów z różnymi podmiotami świata sztuki. Kim jest galerzysta, a kim kurator? Na co młodzi artyści mogą liczyć po rozpoczęciu współpracy z galerią albo instytucją, jakie zasady ich obowiązują i jak zadbać o swoje prawa. Szczegółowo przyjrzymy się polskim instytucjom i galeriom sztuki, omówimy to, jakie możliwości oferują one młodym twórcom, gdzie można zadebiutować, gdzie i do kogo się zgłosić z portfolio.

SPOTKANIE Z KOLEKCJONERKĄ (Małgorzata Smagorowicz-Chojnowska)Jak prezentować swoją sztukę? Jak młody artysta może przygotować się do spotkania z kolekcjonerem? Jakie są motywy zakupów i co interesuje kolekcjonerów, czego poszukują, na co zwracają uwagę? Jak przebiega współpraca kolekcjonera z galerią?

AKTYWIZM I DIY (CZ. 1) (Joanna Rzepka-Dziedzic)Jakie są opcje niezależnej twórczości? Jak łączyć działalność społeczną z pracą artystyczną? Dlaczego taka metoda pracy jest coraz bardziej popularna wśród artystów? Jak taka sztuka uczestniczy w obiegu instytucjonalnym? Z czego żyją tacy artyści?

ARTYSTA – case study (Daniel Rycharski)Praktykujący artysta sztuk wizualnych w bardzo praktyczny sposób opowiada o kulisach swojej pracy twórczej, o rozwoju kariery artystycznej, przeszkodach, które go napotkały.

NA STARCIE (CZ.2: POZA POLSKĄ). PLATFORMY ROZWOJU, STYPENDIA, REZYDENCJE (Romuald Demidenko)Debiut to ważny punkt w karierze artysty, udany debiut może otworzyć wiele drzwi, wpłynąć na sprzedaż prac albo na większe zainteresowanie twórczością ze strony kuratorów. Jednak nawet zanim się zadebiutuje, istnieje szereg możliwości, aby nawiązać przydatne znajomości i kontakty w polskim i międzynarodowym świecie sztuki, zwrócić na siebie uwagę, zdobyć doświadczenie i się doszkolić. Opowiemy o tym, gdzie szukać takich możliwości i jak z nich korzystać.

ARTYSTKA – case study (Natalia Załuska)Praktykująca artystka sztuk wizualnych w bardzo praktyczny sposób opowiada o kulisach swojej pracy twórczej, o rozwoju kariery artystycznej, przeszkodach, które ją napotkały.

AKTYWIZM I DIY (Adelina Cimochowicz)Jakie są opcje niezależnej twórczości? Jak łączyć działalność społeczną z pracą artystyczną? Dlaczego taka metoda pracy jest coraz bardziej popularna wśród artystów? Jak taka sztuka uczestniczy w obiegu instytucjonalnym? Z czego żyją tacy artyści?

SPOTKANIE Z KOLEKCJONEREM (Piotr Bazylko)
Jak prezentować swoją sztukę? Jak młody artysta może przygotować się do spotkania z kolekcjonerem? Jakie są motywy zakupów i co interesuje kolekcjonerów, czego poszukują, na co zwracają uwagę? Jak przebiega współpraca kolekcjonera z galerią?

O projekcie pisaliśmy na naszej stronie w postach Projekt Artysta - Zawodowiec i Artysta - Zawodowiec 2020 ONLINE
Więcej informacji o tej edycji oraz poprzednich na stronie projektu Artysta - Zawodowiec


zamieścił: Michał Pietrzak
zdjęcia: Michał Pietrzak

Pozostałe aktualności