Festiwal IMAGENATIONS

Festiwal IMAGENATIONS

Zapraszamy na I edycję międzynarodowego festiwalu sztuk performatywnych, filmów niezależnych i video artu.

I edycja festiwalu IMAGENATIONS odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia w dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie CK Czasoprzestrzeń we Wrocławiu.

Podczas festiwalu odbędą się pokazy filmów niezależnych, video artu, kina studenckiego, awangardowego i offowego. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w widowiskach taneczno-performatywnych oraz happeningach, których wykonawcami będą m.in. studenci szkół artystycznych (tancerze, aktorzy, artyści performerzy).

Festiwal będzie zarazem przeglądem prac młodego pokolenia dojrzewających twórców z Polski, ale nie tylko. Prezentowane będą także prace artystów zagranicznych.

Celem festiwalu jest dotarcie do szerokiego grona widzów i odbiorców, nie tylko tych związanych z branżą filmową i teatralną. Ponadto wydarzenie ma  przypomnieć i pokazać, że kino i teatr łączą w sobie różne dziedziny artystyczne i mogą być eksperymentalną formą poznawania rzeczywistości.

Prace będą pokazywane w V kategoriach:

  1. Teatr tańca + teatr offowy
  2. Performance + happening 
  3. Video art
  4. Videoperformance
  5. Filmy niezależne 

Podczas festiwalu  odbędzie się także konkurs. Obecne podczas pokazów jury wybierze jedną pracę z każdej kategorii, a także wręczy nagrodę publiczności. 

Więcej informacji:

FB IMAGENATIONS 

INSTAGRAM @imagenations_festiwal


zamieściła: AN

Galeria:

Więcej »