Sytuacja kafkowska
Galeria Plakatu Posterbox
ASP Wrocław
CSU.CI, VI p.
ul. Traugutta 19/21
Z okazji setnej rocznicy śmierci Franza Kafki, Pracownia Plakatu prowadzona przez prof. ASP Tomasza Pietrka oraz ad. Michała Matoszkę przygotowała specjalną jubileuszową wystawę poświęconą twórczości tego wybitnego pisarza. Jest to druga prezentacja z cyklu, która nawiązuje do niezwykle różnorodnej i bogatej twórczości Kafki.
Pierwsza część wystawy odbyła się w Poznaniu w okresie od listopada 2023 do lutego 2024 roku, towarzysząc konferencji „Kafka po cultural turn” zorganizowanej przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Projekt powstał przy współpracy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (prof. Łukasz Musiał) oraz Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (prof. UWr Magdalena Barbaruk).
Sytuacja kafkowska
..określenie opisujące stan tajemniczego, zagadkowego i nie do końca sprecyzowanego zagrożenia, niepewności i napięcia. Wywołana najprawdopodobniej przez władzę lub osobę mającą w swoich rękach aparat kontroli. Stan ten charakteryzuje się poczuciem totalnej bezradności wobec absurdu zastanej sytuacji, jednocześnie komicznej i tragicznej..
Ekspozycję można oglądać do 9 czerwca 2024 r. w Galerii Plakatu Posterbox, ASP Wrocław, 6 piętro CSU.CI, ul. Traugutta 19/21.
Zapraszamy
Kuratorzy: ad. Dorota Miłkowska, ad. Michał Matoszko, prof. ASP Tomasz Pietrek
Współpraca: prof. UWr Magdalena Barbaruk, prof. Łukasz Musiał
Projekt plakatu, zaproszenia: Stanisław Świtała