Przejdź do treści

Michał Matoszko / Plakaty

Opublikowano 06 kwi 2022
im
Data
14 kwi — 9 Maj 2022
Miejsce

Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a

Na wystawie będzie można zobaczyć wybór plakatów Michała Matoszki z ostatnich kilku lat realizowanych głównie dla instytucji kultury związanych ze środowiskiem teatralnym.

W powstałych plakatach do spektakli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także w projektach artystycznych oraz realizacjach festiwalowych możemy zaobserwować nurt surrealizmu, estetykę destrukcji, punkowe projektowanie w duchu DIY i czarny odcień humoru, wszystko to zbudowane na bazie Polskiej Szkoły Plakatu.

Wernisaż: 14.04 / czwartek / 19.00 / hol CK Agora / wstęp wolny
Plakaty będzie można oglądać do 9 maja od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Wstęp wolny.


Michał Matoszko – zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, ilustracją. Urodzony w 1981 r. w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Grafiki. Dyplom z zakresu projektowania graficznego i grafiki warsztatowej w pracowni prof. Pawła Frąckiewicza i prof. Ludwika Żelaźniewicza. Przez wiele lat związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, gdzie projektował bieżące druki teatru i oprawę graficzną do spektakli min. K. Lupy, K. Garbaczewskiego, J. Klaty, B. Wysockiej, M. Zadary czy P. Miśkiewicza. Od 2014 roku pełni funkcję asystenta w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Pracownia Projektowania Graficznego/Plakatu prof. L. Żelaźniewicza. Od 2019 pracownię prowadzi wspólnie z ad. Tomaszem Pietrkiem. W styczniu 2020 r. uzyskał stopień doktora sztuki, w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki.Od wielu lat współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś z Kielc, gdzie zajmuje się oprawą graficzną premier i bieżących projekt w Teatru. Pracuje również jako grafik w Dolnośląskim Centrum Filmowym, oraz współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Trzykrotnie prowadził warsztaty Lato w teatrze (grupa dziennikarsko-promocyjna) i (scenograficzno-kostiumowa) w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Autor wizualizacji do: Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce we Wrocławiu, Pani z morza Teatr Polski we Wrocławiu i dyplomu Frankenstein!!! Pandemonium na pieśniarza i orkiestrę w Operze Krakowskiej oraz Dziady po Białoszewskim na podstawie Chamowa i poezji Mirona Białoszewskiego w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Jest laureatem stypendium im. T. Kulisiewicza – grafika warsztatowa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. W wolnym czasie zajmuje się malarstwem.

Pozostałe wydarzenia