Komentarze nie słowne, Katarzyna Słuchocka
Galeria Niezależna
CSU.CI, IVp.
ul. Traugutta 19/21
Wrocław
Zapraszamy na wystawę Katarzyny Słuchockiej do Galerii Niezależnej w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności, której wernisaż odbędzie się 14 lutego 2023 r. o godz. 15:00.
Obraz jest paletą odpowiedzi. Nawarstwiających się, przenikających, czystych i tych z dodatkową wartością zapożyczeń. Jest zbiorem stron w książce, która z każdym gestem, muśnięciem czy dotykiem staje się pełniejsza, urastając często do powieści wielotomowych. To zmaterializowana reakcja na to, co dzieje się dookoła nas. To reakcja na zdarzenia, które dotykają bezpośrednio ale i na te, których jesteśmy, wydawałoby się, że tylko biernymi świadkami. Nieobojętność stanowi tu siłę napędzającą do aktywności i artykulacji swojego zdania, w postaci zobrazowanych komentarzy, przyjmujących różne barwy, będąc raz podsumowaniem, raz ripostą, innym razem po prostu echem. Nieobojętność wybrzmiewa dźwiękiem emocji zapisanych w obrazach... Wystawa obejmuje zestaw prac malarskich, graficznych oraz obiektów przestrzennych, będących autorskim komentarzem „do”.
Kurator wystawy: Jacek Jarczewski
Proj. plakatu: Jarosława Pabich-Szmyt
Katarzyna Słuchocka
Urodzona w 1967 roku w Poznaniu. Studia na Politechnice Poznańskiej, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mariana Fikusa. Doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2001 roku. Stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki nadany uchwałą Rady Wydziału Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w 2016 roku. Pracuje na stanowisku profesora Politechniki Poznańskiej na Wydziale Architektury, w Instytucie Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.
Twórczość w zakresie projektowania, malarstwa, rysunku, fotografii. Udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Kurator i organizator wystaw, pokazów, konkursów. Udział w interdyscyplinarnych projektach badawczych, plenerowych warsztatach artystycznych, konferencjach oraz sympozjach naukowych. Dorobek naukowy, dydaktyczny i wdrożeniowy poparty zainteresowaniami ukierunkowanymi na obszary łączące zagadnienia klasyfikacji przestrzeni architektonicznych w aspekcie psychologii postrzegania i odbioru, tożsamości oraz społecznego oddziaływania w przestrzeni, zależności oraz wzajemnych relacji pomiędzy obszarami sztuki czystej
i projektowej.