Przejdź do treści

Pracownia Mediów Elektronicznych

Pracownia Dyplomująca

Pracownia Mediów Elektronicznych ma na celu integrowanie plastycznych środków wypowiedzi wywodzących się zarówno z klasycznego rozumienia budowania obrazu jak i powstałych przy użyciu nowych, elektronicznych mediów. Szeroko rozumiane kształcenie w Pracowni, ma na celu również kontynuowanie doświadczeń z pracowni malarskiej i rysunkowej, jako element umożliwiający formalne łączenie różnych środków wypowiedzi. Podstawowym problemem jest zrozumienie i poznanie specyfiki oraz możliwości kreatywnego rozwijania plastycznego kształtowania formy w środowisku komputerowych programów graficznych.

Studiowanie w Pracowni Mediów Elektronicznych charakteryzuje zróżnicowania programu w zależności od indywidualnych umiejętności studentów oraz ich znajomości zagadnień związanych ze specyfiką narzędzi cyfrowych. Realizacja programu przebiega w oparciu szeroką gamę narzędzi: od edycji obrazu cyfrowego, techniki animacji poklatkowej, realizacje wideo, mapping, po instalacje multimedialne, oraz spektakle multimedialne live act.

Przedmioty

  • Media elektroniczne
  • Multimedia, na studiach niestacjonarnych

Zapisy

Studia w Pracowni są obowiązkowe dla studentów studiów stacjonarnych na II i III roku. Na IV roku przyjmowani są studenci, którzy zadeklarują chęć kontynuowania studiów w obszarze mediów elektronicznych, która staje się wówczas Pracownią Dyplomującą dla tych studentów. Obowiązuje limit przyjęć. Warunkiem przyjęcia do Pracowni Dyplomującej jest wyróżniający się poziom prac, zaangażowanie i aktywność na zajęciach.

Na studiach niestacjonarnych zaocznych – licencjackich zajęcia z Mediów Elektronicznych są obowiązkowe dla studentów III i IV roku.

Na studiach zaocznych magisterskich zajęcia odbywają się w zakresie multimediów, obligatoryjnie zajęcia stają się drugą częścią dyplomu magisterskiego.

Lektury

  1. D. Hockney, Wiedza tajemna – sekrety dawnych mistrzów
  2. D. Hockney, M. Gayford, Historia obrazu J. Gage, Kolor i znaczenie