Pracownia Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej | CSU.CI
Pracownia Dyplomująca
Nadrzędnym celem dydaktycznym w Pracowni jest przygotowanie przyszłego artysty malarza do profesjonalnej pracy twórczej, opartej o umiejętność podejmowania prac projektowych; działań artystycznych – realizacyjnych na bazie konkretnych uwarunkowań sytuacyjnych ukierunkowanych na świadome kształtowanie otoczenia. W zakresie ponadprogramowych działań artystycznych i naukowych Pracownia dąży do uzupełniania programu dydaktycznego, w obszarze malarstwa architektonicznego i sztuki w przestrzeni publicznej na zasadzie współpracy z instytucjami zewnętrznymi.
Kierując się zasadą tzw. nieskrępowanej wypowiedzi twórczej, studenci dysponują możliwością wyboru tematu projektowego w ramach wielu propozycji programowych Pracowni, a także możliwością proponowania własnych koncepcji uwzględniających korelację zagadnień estetycznych – plastycznych w powiązaniu z architekturą i przestrzenią w szerokim tego słowa znaczeniu.
Przedmioty
- Malarstwo Architektoniczne i Sztuka w Przestrzeni Publicznej
Zapisy
Wszyscy studenci kierunku Malarstwo uczestniczą w zajęciach obowiązkowo od II do III roku. Po uzyskaniu stosownych zaliczeń, mogą kontynuować naukę wybierając tę Pracownię jako dyplomującą, realizując zadania twórcze z zakresu malarstwa; kolejno, w specjalności malarstwo architektoniczne, po czym przechodzą w zakres działań artystycznych – sztuki w przestrzeni publicznej.
Lektury
- Halina Taborska, Współczesna sztuka publiczna. Dzieła i problemy, 1996
- Maria Anna Potocka, Publiczna przestrzeń dla sztuki?, 2003
- John Gage, Kolor i Znaczenie, 2010