Architektura wnętrz / studia niestacjonarne 3-letnie
Studia niestacjonarne I stopnia prowadzone są w trybie popołudniowym od poniedziałku do piątku. Realizowany poprzez ćwiczenia i zadania semestralne program prowadzi w coraz to bardziej złożone problemy projektowe do wieńczącej kształcenie pracy dyplomowej. Podczas realizacji procesu dydaktycznego studenci nie tylko rozwiązują podstawowe problemy projektowe związane z formą, funkcją i ergonomią, ale także, w miarę możliwości, zaznajamiają się z konstrukcją i technologią.
Na pierwszym stopniu studiów kształcenie skupione jest na wiedzy ogólnoplastycznej, rozumieniu kompozycji przestrzennej, podstawowych wiadomościach o zasadach projektowania architektonicznego i meblarskiego, prowadzone są zajęcia w zakresie projektowania architektury wnętrz mieszkalnych, biurowych i usługowych, ale zapewniona jest również solidna podstawa wiedzy: architektoniczno-budowlanej, wystawienniczej, meblarskiej, graficznej i malarskiej, a także komputerowego opracowywania projektów.
To są idealne studia dla Ciebie jeśli...
- jesteś wrażliwy i kreatywny;
- lubisz komponować ze sobą formy przestrzenne, bryły, a także kształty, struktury i faktury;
- masz zdolności manualne zwłaszcza w zakresie budowania form przestrzennych;
- potrafisz myśleć analitycznie i wyciągać wnioski ze swoich działań.
Jak się u nas studiuje?
Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać
Do prezentacji prac wykorzystywane są zarówno najnowsze metody wizualizacji komputerowej 2D i 3D, jak i tradycyjne metody budowania modeli i makiet. Do tego celu do dyspozycji kierunku jest stale rozbudowywana pracownia realizacyjna, wyposażona w narzędzia i elektronarzędzia ręczne oraz stolarnia i pracownia metalu z fachową obsługą. Katedra posiada infrastrukturę badawczą (pracownie projektowe, pracownia realizacyjna makiet, drukarka 3D, aparaty fotograficzne, sprzęt multimedialny, komputery, dostęp do oprogramowania Autodesk) oraz wiele innych narzędzi niezbędnych do studiowania aplikacji.
Nasz cel
Naszym celem kształcenia jest wszechstronne przygotowanie absolwentów do zawodu projektanta na poziomie, który pozwoli samodzielnie podejmować decyzje i wykonywać różnorodne zadania wchodzące w zakres architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Jednym z najważniejszych elementów programu dydaktycznego są zagadnienia metod, procedur, roli i celów projektowania:
- znajomość metodologii i techniki pracy projektowej – są to bazowe umiejętności, dzięki którym będziesz właściwe tworzyć, rozwijać, a następnie wizualnie prezentować indywidualne koncepcje;
- świadomość projektowa – dzięki niej zbudujesz równocześnie niezbędną podstawę rozumienia złożoności i wieloaspektowości procesu projektowania, jego różnokierunkowych odniesień i wielorakich uwarunkowań.
Program nauczania rozwija i utrwala, w oparciu o indywidualne predyspozycje, wrażliwość plastyczną, wyobraźnię, kreatywną inwencję. Zapewnia równocześnie niezbędny zasób zawodowej wiedzy teoretycznej i ogólno-kulturowej.
Oferujemy...
Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.
Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Architektura wnętrz:
- Hogeschool Gent / Gandawa / Belgia
- Universitat Politècnica de València / Walencja / Hiszpania
- Instituto Politécnico de Leiria, Escola Superior de Artes e Design de Caldas da Rainha / Leiria / Portugalia
- Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
- Universidade do Porto / Porto / Portugalia.
Ponadto nie ominie Cię żadne większe wydarzenie w dziedzinie projektowania – organizujemy udział w konferencjach designu i warsztatach oraz wyjazdy krajowe i zagraniczne na targi mebli oraz designu (np. Mediolan, Kolonia).
Co zdobywasz?
- wiedzę techniczno-technologiczną z zakresu projektowania;
- wiedzę i umiejętnosci w zakresie świadomego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka;
- umiejętność indywidualnej i zespołowej pracy projektowej;
- umiejętnosci posługiwania się graficznymi programami komputerowymi wspomagającymi projektowanie 2D i 3D.
Co po studiach?
Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.
Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Architektura wnętrz to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
- Projektant wnętrz mieszkalnych,
- Dekorator,
- Projektant przestrzeni publicznej, np. kawiarni, bibliotek czy też biurowców,
- Projektowanie gier wideo,
- Scenograf,
- Merchandiser.
Jak zostać naszym studentem?
Musisz przejść przez proces rekrutacji – odbywa się ona całkowicie zdalnie. Zgłoszenia rejestrowane są w systemie rekrutacji elektronicznej na stronie uczelni asp.wroc.pl
W razie problemów informacji szukaj w dziekanacie AWWiS:
dziekanatawiw@asp.wroc.pl, tel.(071) 34-380-31 wew. 214
adres: Dziekanat AWWiS, pok. 104P
Plac Polski ¾, 50-156, Wrocław
Podstawą przyjęcia na studia jest złożenie kompletu dokumentów weryfikowanych przez komisję egzaminacyjną oraz cyfrowego portfolio, składającego się ze zdjęć 5 prac rysunkowych lub malarskich.
Punktacja: 0-10 pkt. minimum kwalifikacyjne: 5 pkt.
Minimum dla uruchomienia I roku studiów – 12 osób.